sobota, 27 kwietnia 2024

Ogłoszenia 2024.04.28 V Niedziela Wielkanocna

·       Dziś po Mszy św. wieczornej modlitwa za wstawiennictwem błog. Stefana Wyszyńskiego, a o godz. 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

·       Jutro 29 kwietnia przypada Święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktor Kościoła, Patronki Europy.

·       We środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w kościele po Mszach św.  wieczornych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, a także przy krzyżach i kapliczkach rozsianych w różnych miejscach parafii.

·      W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od. 7.30 do 20.00.

·       Trzeciego Maja w piątek obchodzimy święto Najświętszej Maryi panny Królowej Polski. Msze Święte o godz. 7:00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18:00. Można spożywać pokarmy mięsne.

·       Jest to również pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy Świętych. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych 9 maja od godz. 9:00. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

·       W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 16:00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej różaniec. Sobota 4 maja to dzień św. Floriana Patrona naszej diecezji.

·       Miesiąc maj to miesiąc Matki Bożej, przystrójmy krzyże i kapliczki, zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele po Mszach św. wieczornych, a także przy kapliczkach.

·       W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna w poniedziałek, wtorek i czwartek.

·       W minionym tygodniu rozpoczęliśmy kolejny etap prac ratunkowych i restauracyjnych starego kościoła. Tym razem podlewamy fundamenty w prezbiterium, a także odnawiamy zewnętrzny wygląd ścian kościoła, a także sklepienie nad główną nawą. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel.

·       Za tydzień taca na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne.

sobota, 20 kwietnia 2024

Ogłoszenia 2024.04.21 IV Niedziela Wielkanocna

·       Dziś przeżywamy  Niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza, rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania.

·       Dziś po Mszy św. wieczornej wieczór  z św. Janem Pawłem II. W tym roku przypada 10 rocznica kanonizacji Papieża Polaka.

·       W poniedziałek 22  kwietnia po Mszy św. wieczornej nowenna papieska.

·       We wtorek Uroczystość św. Wojciecha  biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

·       We czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Dzień imienin ks. Jarosława. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

·       Zbliża się miesiąc maj miesiąc Matki Bożej, przystrójmy krzyże i kapliczki.

sobota, 13 kwietnia 2024

Ogłoszenia 2024.04.14 III Niedziela Wielkanocna

• ·       Dziś rozpoczynamy XVI ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Powołani do wspólnoty -Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele.  To inicjatywa, która zachęca nas do modlitewnego, osobistego i wspólnotowego czytania Ksiąg Pisma Świętego.
  • ·       We czwartek 11 kwietnia o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Andrzej Józwowicz nuncjusz w Iranie udzielił sakramentu bierzmowania starszej grupie młodzieży.
  • ·       Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego p. w.  Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie prosi o ogłoszenie następującej zapowiedzi: 1 czerwca 2024 roku diakon PRZEMYSŁAW DAGIS syn Grzegorza i Doroty ma przyjąć święcenia prezbiteratu. Polecamy diakona Przemysława modlitwie wszystkich parafian.
  • ·       Spotkanie rodziców dzieci komunijnych przeniesione na środę 17 kwietnia o godz. 19.00.
  • ·        W niedzielę 21 kwietnia po Mszy św. wieczornej wieczór  z św. Janem Pawłem II. W tym roku przypada 10 rocznica kanonizacji Papieża Polaka.
  • ·       Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia.  Nie możemy stać z boku z założonymi rękoma, gdy kwestionowane są nasze podstawowe prawa i wartości – mówi abp Stanisław Gądecki zapraszając na Marsz, który odbędzie się dziś w Warszawie. Marsz ten jest manifestacją w obronie życia, rodziny, wartości i niepodległości oraz wyrazem solidarności z tymi, którzy najbardziej potrzebują wsparcia, zwłaszcza dziećmi zagrożonymi aborcją. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Początek w niedzielę 14 kwietnia o godz. 12. 30 na Placu Zamkowym w Warszawie. Wcześniej, o godz. 11 w warszawskiej Archikatedrze oraz Katedrze warszawsko – praskiej odprawione zostaną Msze św. O godz. 12.15 zaplanowano akcję „Pieluszka dla maluszka” , będąca konkretnym wsparciem dla potrzebujących matek i dzieci. Po rozpoczęciu Marszu jego uczestnicy wyruszą Traktem Królewskim aż do Placu Trzech Krzyży. Marsz zakończy się ok. godz. 14.30.
  • ·       Planujemy Pielgrzymkę do Meksyku. Termin od 20 listopada do 2 grudnia 2024 r. Koszt 12590 zł plus 200$. Link do zapisów pielgrzymów: