Wspólnota Rodzin

działania na rok 2015/2016

Tematyka spotkań:

1. Wrzesień 2015 - dyskusja programowa

Temat przewodni spotkania: Bóg siłą każdej Rodziny - wprowadzenie Ks. Marka, następnie dzielenie się przykładami życia Rodzin.

1. Październik 2015

Temat przewodni spotkania: Różaniec Święty najpiękniejszą modlitwą i najpewniejszym spoiwem Rodzin.

1. Listopad 2015

Temat przewodni spotkania: Z Maryją przez wieki i w podwójne oczekiwanie; na przyjście Zbawiciela i na 1050 rocznicę Chrztu Polski. Kult Matki Bożej w polskich rodzinach.

1. Grudzień 2015

Temat przewodni spotkania: U zarania dziejów Polska przyjęła Boga - Rozważania przed Bożym Narodzeniem i Dniem Świętej Rodziny

1. Styczeń 2016

Temat przewodni spotkania: Nawracanie mojej rodziny w Roku Jubileuszowym. Co jest siłą, a co słabością, gdzie szukać wsparcia?

W tym temat: Chrzest Polski i jego wszechobecne, zbawcze następstwa i płynące zobowiązania wobec każdego z nas.

1. Luty 2016

Temat przewodni spotkania: Wielki Post w życiu rodziny, w jej przemianie i odnowie, w tym przypomnienie nauczania Świętego Jana Pawła II w kwestiach praw rodziny i jej powołania i godności.

1. Marzec 2015

Temat przewodni spotkania: Dzień Świętości Życia.

w tym Szkaplerz Święty – przyjmujmy go w naszych rodzinach.

1. Kwiecień 2014

Temat przewodni spotkania: Miłosierdzie Boże - nadzieja grzeszników

1. Maj 2016

Temat przewodni spotkania: Głębia wiary i piękno zawarte w polskich pieśniach maryjnych, w tym przesłanie z Polski do młodzieży świata, która nawiedzi naszą Ojczyznę

1. Czerwiec 2016

Temat przewodni spotkania: Wakacje z Bogiem, bez sekt i taniej zabawy – uświadamiamy zagrożenia naszym dzieciom

W dniu 7 września ustalono, że spotkania Wspólnoty Rodzin odbywać się będą w pierwszy poniedziałek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00

• Tradycyjnie odbywać się będzie coroczne kolędowanie Wspólnoty Rodzin u Furdynów (planowane 2.01.2016 r) , Świtalskich i udział w kolędach w parafii.
  • Elżbieta Furdyna w dalszym ciągu będzie organizować pielgrzymki do miejsc kultu religijnego i miejsc historycznych w Polsce.

Na prośbę Ks. Proboszcza WR będzie patronować Procesjom Fatimskim od 13 maja do 13 października, jako przygotowanie do 100 rocznicy Objawień Fatimskich w roku 2017.

Zapraszamy do modlitwy i do udziału w spotkaniach.

Elżbieta i Jan Furdyna

Spotkanie 7 grudnia 2015