Pielgrzymki

Termin:
17 - 24.10.2017r.

I DZIEŃ - WARSZAWA - TEL AVIV
Przelot na trasie Warszawa - Tel Aviv (wylot o godz. 21.15).

II DZIEŃ - BETLEJEM - JEROZOLIMA
Lądowanie w Tel Avivie o godz. 02.10. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie. Śniadanie.
Betlejem - nawiedzenie bazyliki Bożego Narodzenia, kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej z grotami św. Józefa i św. Hieronima, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Jerozolima - nawiedzenie kościoła św. Piotra in Gallicantu, bazyliki Zaśnięcia NMP oraz sali Wieczernika. Nocleg w Betlejem.

III DZIEŃ - CEZAREA NADMORSKA - KARMEL - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Cezarea Nadmorska- spacer po ruinach portu Heroda Wielkiego.Karmel - nawiedzenie sanktuarium Stella Maris z grotą proroka Eliasza. Nazaret - nawiedzenie bazyliki Zwiastowania i kościoła św. Józefa. Kana Galilejska - liturgia odnowienia sakramentalnej przysięgi małżeńskiej. Nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

IV DZIEŃ - JEZIORO GALILEJSKIE
Góra Ośmiu Błogosławieństw - nawiedzenie sanktuarium upamiętniającego Kazanie Pana Jezusa. Tabgha - nawiedzenie sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Chleba i Ryb. Kafarnaum - spacer po ruinach „miasta Jezusa”. Genezaret - rejs łodzią po jeziorze. Nocleg w Nazarecie/Tyberiadzie.

V DZIEŃ - GÓRA TABOR - RZEKA JORDAN - JERYCHO - MORZE MARTWE
Góra Tabor - nawiedzenie sanktuarium Przemienienia Pańskiego. Betania nad Jordanem - liturgia odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Jerycho - Góra Kuszenia i sykomora - drzewo dialogu z Zacheuszem. Morze Martwe - czas na kąpiel. Nocleg w Betlejem.

VI DZIEŃ - JEROZOLIMA
Jerozolima - wizyta pod Ścianą Płaczu i w Instytucie Pamięci Yad Vashem. Ein Karem - nawiedzenie sanktuarium narodzenia św. Jana Chrzciciela i nawiedzenia św. Elżbiety. Nocleg w Betlejem.

VII DZIEŃ - JEROZOLIMA - EIN KAREM
Jerozolima - nawiedzenie kościoła Dominus Flevit, bazyliki Agonii w Ogrodzie Oliwnym, świątyni Grobu Maryi, sanktuarium Pater Noster, meczetu Wniebowstąpienia, bazyliki św. Anny, kaplic Biczowania i Włożenia Krzyża. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta. Nawiedzenie bazyliki Grobu Pańskiego. Nocleg w Betlejem.

VIII DZIEŃ - TEL AVIV - WARSZAWA
Emwas - Nikopolis - pozostałości miasta grecko - rzymskiego, sanktuarium w miejscu ewangelicznego Emaus. Jaffa - kościół św. Piotra, ruiny miasta z czasów dominacji egipskiej. Przelot na trasie Tel Aviv - Warszawa izraelskimi liniami lotniczymi EL AL (godz. 17.15 - 20.10). Zakończenie pielgrzymki.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania

CENA:

1950 PLN + 635 USD - dla grupy liczącej 20 - 24 osób

1890 PLN + 610 USD - dla grupy liczącej 25 - 29 osób

1850 PLN + 560 USD - dla grupy liczącej 30 - 34 osób

1800 PLN + 530 USD - dla grupy liczącej 35 - 39 osób

1760 PLN + 500 USD - dla grupy liczącej min. 40 osób

CENA ZAWIERA:
- przelot na trasie Warszawa - Tel Aviv - Warszawa
- noclegi w hotelach 3* /pokoje dwuosobowe, dopłata do jednoosobowego 190 USD/
- wyżywienie 2 razy dziennie /śniadanie, obiadokolacja/
- przejazdy autokarem wg programu
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- napiwki dla lokalnej obsługi
- opiekę polskiego pilota/ przewodnika
- opiekę lokalnego przewodnika
- zestawy słuchawkowe
- ubezpieczenie KL i NNW /zawiera ubezpieczenie od chorób przewlekłych/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Parafialny wyjazd do Łodzi
na musical o życiu Jana Pawła II p.t. "Karol"
termin: 20-21.10.2017r.

- nawiedzenie sanktuarium św. Antoniego Padewskiego (miejsce związane również z Rafałem Kalinowskim, którego wspomnienie obchodzimy w tym roku) - zwiedzanie miasta
Koszt:
  • ok. 200 zł (przejazd autokarem, nocleg, obiadokolacja, śniadanie, zwiedzanie)
  • ok. 90-100 zł bilet na spektakl

Po wielkim sukcesie premiery Musicalu „Karol” w Krakowie (owacja na stojąco 9 tys. widzów), spektakl o życiu Św. Jana Pawła  II wystawiony zostanie w Łodzi (20 października 2017) i Gdańsku (12 listopada 2017).  Zapraszamy na wspaniałe widowisko muzyczne, taneczne i wokalne z udziałem Anny Wyszkoni, Agnieszki Kaczorowskiej, Edyty Geppert, Piotra Cugowskiego, Wojciecha Cugowskiego, Jacka Kawalca i wielu innych znakomitych artystów. Spektakl stworzony został na podstawie biografii Karola Wojtyły oraz spisanych przez współpracowników Papieża niezliczonych anegdot i zabawnych historii z czasów jego pontyfikatu. Połączenie multimedialnej scenografii, świateł, tańca, nowoczesnej muzyki i wyśmienitej gry aktorskiej przeniesie widza w magiczny świat życia i dzieła Jana Pawła II.

Link do strony o musicalu:

Prosimy o wstępną deklarację do 15 lipca, ponieważ bilety trzeba kupić wcześniej, aby zapewnić sobie dostępność i lepsze miejsca.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Gdańska
(w 140 rocznicę objawień Matki Bożej)
termin: 4-5.11.2017 r.

- zwiedzanie Muzeum Mazurka Dąbrowskiego w Będominie.
(220 rocznica powstania pieśni i 90 rocznica ustanowienia hymnu narodowego)
Koszt 250 zł (wliczone opłaty za wstępy i przewodnika).