Pielgrzymki

Sanktuaria Opolszczyzny

22-23.10.2022 r.

Propozycja programu:

22.10.2022 r. (sobota) - 6.00 - zbiórka na parkingu przy kościele, wyjazd. Przejazd do Częstochowy - miejsca mszy św. prymicyjnej ks. Stefana Wyszyńskiego, a następnie jego konsekracji biskupiej; nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, msza św., modlitwa w kaplicy Cudownego Obrazu. Przejazd do Opola, nawiedzenie katedry Podwyższenia Krzyża Świętego z otoczonym kultem obrazem Matki Bożej Opolskiej, koronowanym na Górze św. Anny przez Jana Pawła II; spacer po mieście z kościołami Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, Świętej Trójcy, Wieżą Piastowską, ratuszem, pozostałościami murów obronnych. Krótka wizyta w Kamieniu Śląskim - miejscu urodzenia św. Jacka Odrowąża, nawiedzenie sanktuarium św. Jacka. Przejazd na Górę Św. Anny, gdzie w 1949 r. miał miejsce zjazd kapłanów z udziałem Prymasa S. Wyszyńskiego, a w bazylice znajduje się słynąca cudami figura św. Anny Samotrzeciej; modlitwa w sanktuarium. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

23.10.2022 r. (niedziela) - śniadanie, wyjazd z hotelu. Przejazd przez Głogówek, gdzie w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej znajduje się replika Domu Maryi; w miarę możliwości czasowych krótkie nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do Prudnika - trzeciego z miejsc uwięzienia Prymasa Tysiąclecia, gdzie zrodziła się idea ślubów jasnogórskich, msza św., nawiedzenie celi Prymasa. Przejazd do Mosznej, zwiedzanie jednego z ciekawszych kompleksów pałacowo-zamkowych Opolszczyzny. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

Koszt: 390 zł (przy grupie 40 osób)

Cena zawiera:

- nocleg w hotelu, pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami