sobota, 6 czerwca 2020

Ogłoszenia Uroczystość Świętej Trójcy X niedziela zwykła 07.06.2020 r.

Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Czerwiec to miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe są sprawowane po mszy wieczornej.

Jutro po nabożeństwie czerwcowym około 19.15 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

We czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130 i 1800. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja po terenie kościelnym. Ołtarze w 4 miejscach przygotują wspólnoty wraz z siostrami zakonnymi Rodziny Maryi i Westiarkami.

Uroczystość bierzmowania dla starszej grupy młodzieży odbędzie się w piątek po Bożym Ciele 12 czerwca w jednej grupie o g. 1900. Bierzmowania udzieli ks. biskup Marek Solarczyk. Spotkanie przygotowujące z młodzieżą dzisiaj o g. 1700. Kandydaci do bierzmowania i świadkowie odbywają spowiedź przed przystąpieniem do Sakramentu.

Zachęcamy do odbycia spowiedzi i Komunii wszystkich, którzy z obawy przed zarażeniem nie byli u spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

Zniesiono ograniczenia liczby uczestniczących we Mszach św. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego. Z psychologicznego punktu widzenia bardzo ważny jest powrót do normalnego życia, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.

Uroczystości I Komunii przenieśliśmy je na soboty we wrześniu i październiku
Uroczystości odbędą się w małych grupach.

Dla rodziców zainteresowanych Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie dzieci.
Komunie odbywa się w dni powszednie o godz. 1700 i w soboty 20 i 27 czerwca g. 1200.

Zachęcamy rodziców, jako pierwszych odpowiedzialnych za wychowanie swoich dzieci w wierze, by pomogli dzieciom obchodzącym rocznicę I Komunii w przystąpieniu do spowiedzi i Komunii św. jeszcze w tym roku szkolnym. Cieszę się, że niektórzy z nas odważyli się na taki krok, sytuacja pandemii pokazuje jak ważna jest rola rodziców w przekazywaniu wiary.

Serdecznie zapraszamy na zakończenie wiosennego cyklu katechez Drogi Neokatechumenalnej. Najbliższe spotkanie we wtorek 16 czerwca o godz. 20 w wieczerniku następne we czwartek 18 czerwca.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę i przelewy na konto parafii, składane w tym trudnym czasie na utrzymanie kościoła, ogrzewanie, oświetlenie i wynagrodzenia dla pracowników.

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”.

sobota, 30 maja 2020

Lednica 2000 - Ogniu posól nas

• TU WPROWAD Ź TEKST
  • TU WPROWADŹ TEKST

Ogłoszenia Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

Dziś udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele pobożnie uczestniczą w śpiewie Hymnu o Stworzycielu Duchu Przyjdź.

Dziś o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.

W związku z epidemią zniesiono ograniczenia liczby uczestniczących we Mszach św. w naszej świątyni. Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy również miejsc kultu religijnego. Utrzymujemy odstępy 2 m wobec osób spoza rodziny.

W niedziele transmisja Mszy św. o 1000 i 1130. Transmisja dostępna na żywo na stronie naszego parafialnego facebooka. Wraz z powrotem do zwyczajnego trybu pracy duszpasterskiej transmisje ustaną.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900, 1700 I Komunia i 1800.

W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca.
I czwartek to również święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
I piątek możliwa jest wizyta u chorych od godz. 900. Spowiedź po południu od godz. 1600. Msze św. o godz. 700, 1630 i 1800.
I sobota Msza św. wynagradzająca w starym kościele i o 1600, różaniec o 1645.

Za tydzień niedziela Najświętszej Trójcy. Przypominamy i zapraszamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii wielkanocnej.
Za tydzień zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu we czwartki od Mszy sprawowanej o700 rano do godz 2000 i w niedziele od o g. 730 do 1250 w starym kościele.

Uroczystość bierzmowania dla starszej grupy młodzieży odbędzie się w w piątek po Bożym Ciele 12 czerwca w dwóch grupach o godz. 18.00 i 19.00. Bierzmowania udzieli ks. biskup Marek Solarczyk.
Spotkanie przygotowujące z młodzieżą i rodzicem dzisiaj w niedzielę 31 maja o godz. 1700.

Uroczystości I Komunii przenieśliśmy je na soboty we wrześniu i październiku: 12 IX- SP 257, 19 IX – SP 110, 26 IX- STO i Inspiracja i 3 X – SP 367 i Nasza Szkoła. Uroczystości odbędą się w małych grupach.

Coraz więcej rodziców jest zainteresowanych Komunią rodzinną w już czerwcu br. w małej grupie dzieci. Komunie będą odbywać się w dni powszednie o godz. 17.00. Zapisy po Mszach św. i w kancelarii. Potrzebny jest kontakt z katechetami i rozmowa z z duszpasterzem dzieci i rodziców.

Planowana pielgrzymka śladami Stefana Wyszyńskiego nie odbyła się, myślimy o tym, żeby odbyła się w innym dogodnym terminie. Dla tych, którzy rezygnują z wyjazdu możemy zwrócić część wpłaty bez wpłaconej zaliczki, które zostały wpłacone i zamrożone w hotelach. Prosimy zgłaszać się do organizatora pielgrzymki do p. dr Izy Mroszkiewicz.

Zachęcamy do nabycia tygodnika „Idziemy”. Otrzymujemy z rozdzielnika 60 egzemplarzy. Redakcje są teraz w trudnej sytuacji finansowej.