sobota, 19 grudnia 2020

ogłoszenia 2020.12.20 IV niedziela adwentu

Wczoraj na Mszy św. w Katedrze Warszawsko-praskiej ks. prałat Jacek Grzybowski przyjął święcenia biskupie polecajmy nowo wyświęconego pasterza Panu Bogu w modlitwie.

Dziś ostatni dzień rekolekcji parafialnych. Dziękujemy ks. profesorowi Mateuszowi Bała za głoszone słowo i czas spędzony z nami. Zmarłej w czasie naszych rekolekcji mamie ks. Macieja niech Bóg okaże swoje miłosierdzie.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem internetu na remont starego Kościoła.

Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o 645.

Adwentowe Adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środa od g. 1600. Okazja do spowiedzi od godz. 17.15. Nie będzie adoracji we czwartek.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla rodzin wielodzietnych i ubogich. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas, wszystkim darczyńcom, pakującym i rozwożącym paczki. Nasza pomoc dotarła do 50 rodzin i do bezdomnych. Bóg zapłać.

W imieniu wolontariuszy zaangażowanych w pomoc dla Michała Boguckiego, chorego na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Kwesta w naszej parafii na ten cel wyniosła ponad 11600 zł. Bóg zapłać za hojność.

W pomieszczeniu pod chórem można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny. Można tam również nabyć Kalendarz Patriotyczny na rok 2021

Chórzyści przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny.

We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia zachęcamy do postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
We czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 1800, natomiast o godz. 2200 i o północy będą sprawowane Msze Pasterzy zwane Pasterką. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.
Następne Msze św. w pierwszy dzień świąteczny w piątek 25 grudnia o g. 830, 1000, 1130, 1300, dodatkowo o 1630 i o 1800. Z racji na uroczystość nie ma postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W sobotę drugi dzień świąteczny Święto św. Szczepana diakona i męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Taca na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

Za tydzień w niedzielę 27 grudnia przypada święto Najświętszej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Nie będzie Mszy św. za Ojczyznę.

25 XII o g. 15 w Radiu Plus w audycji Marka Sierockiego będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu naszego chóru Ave. 

Z racji na pandemię w naszym kościele może na Mszy św. przebywać ograniczona liczba osób 1 na 15 mkw. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz