sobota, 12 grudnia 2020

ogłoszenia 2020.12.13 III niedziela adwentu

Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii ze szkół SP. 367, Nasza Szkoła, Mentis , STO i Inspiracja.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem internetu na remont starego Kościoła.

Rekolekcje parafialne 17 -20 grudnia /czwartek -niedziela/. Porządek rekolekcji poniżej ogłoszeń.

Msze św. roratnie w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o 6.45.

Młodzież uczestnicząca Synodzie Młodych w naszej diecezji prosi wszystkich parafian o modlitwę w intencji młodzieży o dobre owoce prac synodalnych nad tematem przygotowanie do bierzmowania. Nasza parafia ma podjąć czuwanie w piątek 18 grudnia od godz. 22.00 do 23.00. Modlitwa w dwóch wersjach domowa lub w kościele. Chętnych na modlitwę w kościele prosimy o wcześniejszą informację do czwartku włącznie.

Adwentowe Adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środa od godz. 16.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.15. We czwartek adoracja od Mszy porannej do godz. 16.30.

W adwencie, przygotowujemy paczki dla potrzebujących. Zakończenie akcji we środę 16 grudnia. Dary to jest, żywność trwała, oraz chemia domowa, składamy w przedsionku naszej świątyni. Zapraszamy we środę na godz. 19.00 do sortowania i pakowania. A w sobotę 19 grudnia od godz. 9.00 prosimy o pomoc kierowców i tragarzy.

Po każdej Mszy św. opłatki i świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w pomieszczeniu pod chórem.

W imieniu Justyny i Grzegorza Boguckich mieszkańców Gminy Klukowo zwracamy się z prośbą o pomoc dla ich trzeciego dziecka Michała. W październiku skończył rok. Zdiagnozowano u niego SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który pozwoli wrócić Michałkowi do zdrowia, tzw. najdroższy lek świata, to koszt ponad 9,5 mln zł. Dla jednej rodziny - nieosiągalna. Dzięki dobremu sercu wielu ludzi udało się nazbierać już ponad 5 mln . brakuje jeszcze ok. 4 mln. Lek można podać jedynie do osiągnięcia wagi 13 kg, a Michaś waży już 11 kg. Kwesta w naszej parafii na ten cel dziś po każdej Mszy św.

W sprawie projektu kolejowego „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk". Ankiety konsultacyjne do wypełnienia dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ankiety wysyłamy na podany adres. Można też podpisać zbiorowy protest przeciw projektowi przebiegu kolei przez lasy koło osiedli białołęckich i kościoła, więcej informacji w pomieszczeniu pod chórem.

Z racji na pandemię w naszym kościele może na Mszy św. przebywać ograniczona liczba osób 1 na 15 mkw. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz