sobota, 5 grudnia 2020

Ogłoszenia 2020.12.06 II niedziela Adwentu

Dziś zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii ze szkół SP. 110 i 257, a za tydzień 13 grudnia o 15.00: SP. 367, Nasza Szkoła, Mentis , STO i Inspiracja.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem internetu na remont starego Kościoła.

Od dziś będą dostępne po każdej Mszy św. opłatki i świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom w pomieszczeniu pod chórem.

Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o 6.45. Zapraszamy na dodatkowe Msze roratnie dla dzieci we czwartki o 18.00 i dla młodzieży w piątki o godz. 18.00.

Adwentowe Adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środa i piątek od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.15.

Rekolekcje parafialne 17 -20 grudnia /czwartek -niedziela/.

Jak co roku w adwencie, przygotowujemy paczki dla potrzebujących. Zakończenie akcji we środę 16 grudnia. Dary to jest, żywność trwała, oraz chemia domowa, składamy w przedsionku naszej świątyni. Paczki rozwieziemy w sobotę 19 grudnia.

We wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz 12 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Msze św. o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w sposób bardziej uroczysty. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski zapraszamy na modlitwę do kościoła.

W imieniu Justyny i Grzegorza Boguckich mieszkańców Gminy Klukowo zwracamy się z prośbą o pomoc dla ich trzeciego dziecka Michała. W październiku skończył rok. Zdiagnozowano u niego SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który pozwoli wrócić Michałkowi do zdrowia, tzw. najdroższy lek świata, to koszt ponad 9,5 mln zł. Dla jednej rodziny - nieosiągalna. Dzięki dobremu sercu wielu ludzi udało się nazbierać już ponad 5 mln. Brakuje jeszcze wiele... Tym, bardziej, że lek można podać jedynie do osiągnięcia wagi 13 kg, a Michaś waży już 11 kg... Zostało nam 2 kg i 4 mln do zebrania. Kwesta w naszej parafii na ten cel za tydzień 13 grudnia po każdej Mszy św.

W sprawie projektu kolejowego „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk". Ankiety konsultacyjne do wypełnienia dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ankiety wysyłamy na podany adres lub przynosimy do kościoła. Można też podpisać zbiorowy protest przeciw projektowi przebiegu kolei przez lasy koło osiedli białołęckich i kościoła, więcej informacji w pomieszczeniu pod chórem. Po fali krytyki pod adresem poziomu konsultacji kolejarze zdecydowali o organizacji spotkania online dla mieszkańców Białołęki, Targówka, Pragi Północ i Południe, Żoliborza oraz Legionowa i Jabłonny. Odbędzie się ono w poniedziałek 7 grudnia o godz. 18:30 na platformie Microsoft Teams.

W sprawie konwencji stambulskiej grupa wolontariuszy będzie zbiera podpisy i udziela potrzebnych informacji.

Z racji na pandemię w naszym kościele może na Mszy św. przebywać ograniczona liczba osób 1 na 15 mkw. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz