sobota, 28 listopada 2020

Ogłoszenia 2020.11.29 r. I niedziela Adwentu

Komunikat

Czcigodni Kapłani,
Osoby Życia Konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie,

W ubiegły czwartek, papież Franciszek mianował nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji w osobie księdza Jacka Grzybowskiego. Obok biskupa Marka będzie On wsparciem i pomocą w posłudze apostolskiej w naszym kościele lokalnym.

W ponad milionowej diecezji Warszawsko-Praskiej „żniwo Pańskie” jest wielkie, dlatego
z miłością i troską przyjmijcie biskupa nominata Jacka, by pełen mocy Ducha Świętego służył posługą biskupią wiernym, niósł im Chrystusa, dawał o Nim świadectwo swoją wiarą
i prowadził do Niego przykładem.

Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie w katedrze warszawsko-praskiej dnia 19 grudnia 2020 roku. O szczegółach tej uroczystości poinformujemy w oddzielnym komunikacie.

Polecam biskupa Jacka modlitwom duchowieństwa i wiernych oraz zawierzam całą naszą diecezję opiece Matki Bożej Łaskawej.

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

Ogłoszenia 

Dziś rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Dziś o 19.30 Msza św za Ojczyznę.

Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o 6.45. Zapraszamy na dodatkowe Msze roratnie dla dzieci we czwartki o 18.00 i dla młodzieży w piątki o godz. 18.00.

Adwentowe Adoracje Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, wtorek, środa i piątek od godz. 16.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

Rekolekcje parafialne 17 -20 grudnia /czwartek -niedziela/.

Czas adwentu czas przygotowania miejsc dla Chrystusa w naszych sercach, w naszej wspólnocie. Byśmy mieli skarb w niebie, będziemy, jak co roku, przygotowywać paczki dla potrzebujących. Początek akcji od przyszłej niedzieli do środy 16 grudnia. Zakupione dary: żywność trwałą, oraz chemię domową składamy w przedsionku naszej świątyni.

Dziękujemy za pomoc w czasie kwarantanny: księżom sercanom za opiekę nad naszą parafią, oraz tym wszystkim, którzy przygotowali nam obiady, dostarczyli nam napoje, owoce, obiady. Chętnych było więcej niż nasze możliwości i potrzeby. Za okazaną pomoc i za modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać. W modlitwie pamiętamy też o was.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem internetu na remont starego Kościoła.

We wtorek 1 XII o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca grudnia. I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do godz. 20.00.

I piątek 4 XII wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź po południu od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00.

I sobota 5 XII– Msza św. wynagradzająca o godz. 16.00, a po niej różaniec.

W przyszłą niedzielę 6 grudnia o godz. 1500 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii ze szkół 110 i 257, a za dwa tygodnie 13 grudnia: SP. 367, Nasza Szkoła, Mentis , STO i Inspiracja.

Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Od przyszłej niedzieli będą dostępne opłatki i świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom.

We wtorek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz 12 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Msze św. o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w sposób bardziej uroczysty.

Z racji na pandemię w naszym kościele może na Mszy św. przebywać ograniczona liczba osób 1 na 15 mkw. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.

Lokalna społeczność Białołęki zaskoczona projektem kolejowym „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk". Projekt w wariancie nr 3 zakłada między innymi wybudowanie torów pomiędzy terenem kościelnym, a osiedlami mieszkalnymi na ul. Klasyków i Krokwi. Istotne konsekwencje, jakie wynik dla lokalnej społeczności. Już teraz prowadzenie małych dzieci wzdłuż ruchliwej ulicy Klasyków, wąskim chodnikiem bywa bardzo uciążliwe. Trasa kolejowa poprowadzona w tym miejscu, według planów w sposób istotny utrudni kontakt z naszą parafią. Pozbawi nas możliwości parkowania w pobliżu kościoła, ponadto w sposób istotny będzie zakłócać ciszę w lesie, na osiedlach i na terenie kościelnym. Dodatkowo same prace budowlane i później regularny ruch pociągów mógłby mieć w dłuższym terminie niekorzystny wpływ na podłoże, a co za tym idzie na okoliczne budynki w tym zabytkowy kościół i budynek parafialny, posadowione na fundamencie ceglanym. Za tydzień będzie można uzyskać pomoc i materiały do udziału w społecznej konsultacji tego projektu.

Istnieje potrzeba wypowiedzenia konwencji stambulskiej, która kilka lat temu wprowadziła do polskiego systemu legislacyjnego obowiązek popierania odchodzących od normy zachowań seksualnych i zarazem wykorzeniania naturalnej rodziny (wykorzenienie stereotypowości - paragraf 12 punkt 1 konwencji). Grupa wolontariuszy będzie udzielać informacji i zbierać wypełnione karty podpisów w najbliższą niedzielę przed naszym parafialnym kościołem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz