sobota, 7 listopada 2020

Ogłoszenia 8.11.2020 r. XXXII niedziela zwykła

Dziś zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem internetu na remont starego Kościoła. W listopadzie prosimy o taką zbiórkę na tace w niedziele Chrystusa Króla 22 listopada.

Za tydzień taca na Seminarium duchowne.

Dziś ostatni dzień modlitwy Różaniec do Granic Nieba. To modlitwa w czasie oktawy od 1 do 8 listopada w intencji pokutnej i przebłagalnej za wszystkie grzechy aborcji, modlitwa o wybaczenie i uzdrowienie serc zranionych grzechem aborcji. W stanie zagrożenia duchowego w naszej ojczyźnie konieczna jest modlitwa i post.

Msze św. gregoriańskie listopadowe za zmarłych w niedziele są sprawowane o godz. 7.00, w tygodniu o godz. 18.00. W najbliższą środę 11 listopada zbiorowa gregorianka za zmarłych będzie sprawowana o godz. 16.00.

W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. W związku z pandemią można przesyłać prośbę o modlitwę za zmarłych za pośrednictwem internetu, ofiarę wraz z imionami przesyłamy na konto parafii.

W poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

We środę 11 listopada przypada Święto Niepodległości, 102 rocznica odzyskania Niepodległości. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i o 18.00. Mszę o godz. 18.00 będziemy sprawować w sposób bardziej uroczysty z Apelem Poległych i złożeniem wieńców.

Z racji na dramatyczną sytuację zakażeń koronawirusem, w kościele może na Mszy św. przebywać ograniczona liczba osób. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.

Kolejny tydzień odwołane są spotkania formacyjne w małych grupach oraz katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Prosimy o przeprowadzanie spotkań za pośrednictwem internetu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz