sobota, 21 listopada 2020

ogłoszenia 2020.11.22 Uroczystość Chrystusa Króla

W związku z wykryciem covidu u ks. proboszcza Roberta. Ks. proboszcz przebywa w izolacji do środy 25 listopada włącznie, a księża Marek i Jarosław odbywają kwarantannę. Do końca kwarantanny codzienne Msze św. będą sprawowane przez księży sercanów. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę, troskę o nas i wszelką pomoc. Pozdrawiamy prosimy o modlitwę.

Odwołana jest dzisiejsza Msza św. (22 listopada) z g. 15.00 z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców. 

W czasie kwarantanny Msze św. gregoriańskie zbiorowe za zmarłych odprawiamy bez udziału ludu prze księży w kwarantannie. Pozostałe intencje są odprawiane przez księży sercanów z udziałem ludu w kościele o godz. 7.00 i 18.00.

Dziękujemy za ofiary składane na tacę i przesyłane za pośrednictwem internetu na remont starego Kościoła. Dziś prosimy o taką zbiórkę na tacę.

Z racji na sytuację pandemii w naszym kościele może na Mszy św. przebywać ograniczona liczba osób 1 na 15 mkw. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace. Do Komunii św. przystępujemy w zależności od liczby księży: najpierw przystępują przyjmujący na dłoń, następnie do ust, jeśli jest co najmniej dwóch udzielających Komunię św. jeden udziela najpierw na dłoń, drugi do ust.

Kancelaria parafialna nie będzie czynna do środy 25 XI włącznie. Sprawy prosimy załatwiać w sąsiednich parafiach zwłaszcza u ks. Dziekana.

Za tydzień 29 listopada przypada I niedziela Adwentu. Msze św. Roratnie będą sprawowane w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz