sobota, 31 października 2020

ogłoszenia 2020.11.01 Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziękujemy wszystkim parfianom, którzy spontanicznie podjęli inicjatywę modlitwy, czuwania i straży przy naszej parafialnej świątyni. W stanie zagrożenia duchowego w naszej ojczyźnie konieczna jest modlitwa i post. Zachęcamy do modlitwy Różaniec do Granic Nieba. To modlitwa w czasie oktawy od 1 do 8 listopada w intencji pokutnej i przebłagalnej za wszystkie grzechy aborcji, modlitwa o wybaczenie i uzdrowienie serc zranionych grzechem aborcji. Więcej na stronie parafialnej poniżej.

Dziś 1 listopada msze św. jak w każdą niedzielę. Cmentarze są zamknięte. Pierwsza Msza św. gregoriańska listopadowa za zmarłych dziś o godz. 13.00.

Nabożeństwa za zmarłych i wypominki jednorazowe dziś 1 XI o godz. 17.00, a także jutro w poniedziałek 2 XI po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. 

Jutro w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień ZadusznyMsze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.30 i 18.00.

Jak czytamy w dekrecie papieża Franciszkaw celu uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych odwiedzenie cmentarza, również duchowo, i modlitwę za zmarłych “można przenieść na inne dni miesiąca listopada, aż do jego końca”. Ponadto odpust zupełny, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych  (2 listopada), uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i  odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na  niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w  miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do  jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki. Wśród tych warunków są: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii i modlitwa w intencji Ojca Świętego przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, pobożne odmówienie modlitwy za zmarłych (np. jutrznia i nieszpory z oficjum za  zmarłych), Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy innej modlitwy za zmarłych lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za  zmarłych czy wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie cierpień i  niedogodności swego życia Panu Bogu.

W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do Mszy św. zbiorowej sprawowanej codziennie przez cały listopad o godz. 1800, a w niedziele o 700 rano oraz do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130 W związku z pandemią można przesyłać prośbę o modlitwę za zmarłych za pośrednictwem internetu, ofiarę wraz z imionami przesyłamy na konto parafii.

tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca. I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do godz. 20.00. 

I piątek listopada wizyta u chorych od godz. 9.00. spowiedź po południu od godz. 16.00. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00

I sobota – Msza św. wynagradzająca o godz. 16.00.

Z racji na czerwoną strefę zakażeń koronawirusem w Warszawie w naszym kościele (łącznie z chórem) może na Mszy św. przebywać 125 osób, wraz z kapłanami i posługującymi. Prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace. 

Kolejny tydzień odwołane są spotkania formacyjne w małych grupach oraz katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz