sobota, 3 października 2020

ogłoszenia 2020.10.04 XXVII niedziela zwykła

Dziś członkowie Drogi Neokatechumenalnej zaprasza na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza w poniedziałek 5 października g. 2000 w Wieczerniku, następna we czwartek. Katechezy będą głoszone w październiku i listopadzie.

Dziś taca na remont starego kościoła. Czekamy na rozpoczęcie prac ratunkowych i renowacyjnych w starym kościele połączonych z wymianą pokrycia dachu; Wydaliśmy już 50.000 zł. brutto– projekt i badania oraz opinie strażaków i ornitologa. Natomiast robocizna i materiały - całość została wyceniona na: 416 099 zł( z VAT) brutto. Dofinansowanie od Stołecznego Konserwatora Zabytków 199 192 zł. Dofinansowanie od Marszałka Samorządu Województwa Mazowieckiego: 90 000zł. Środki własne 126 907,2 zł. Z tego tytułu zwracam się do czcigodnych parafian o wsparcie tego dzieła. Prace mają się rozpocząć za trzy tygodnie.

Październik to miesiąc modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek , środa, czwartek o godz. 1715. W tym roku w sposób szczególny będziemy polecali intencję: modlitwa za rodziny, dzieci i młodzież i o powrót do odważnej praktyki wiary.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1000 wręczenie różańców dla dzieci komunijnych SP 110 i 257, a o godz. 11.30 pozostałe szkoły 367, Inspiracja i STO, Nasza Szkoła i Mentis.

Za tydzień w niedzielę papieską – podczas kwesty przy kościołach i w miejscach publicznych – będziemy mogli wesprzeć materialnie wyjątkowy, budowany konsekwentnie od 20 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II. Dzisiaj, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie także przywrócić nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny. Niech udzielone w ten sposób wsparcie – nawet w obliczu osobistych trudności i niedostatków – będzie wyrazem naszej solidarności i wyobraźni miłosierdzia.

Za tydzień z kazaniami będzie gościł ks. z sąsiedniej parafii Matki Bożej pompejańskiej. Taca na budowę kościoła.

Po wakacjach schola dziecięca Totus Tuus wraca do prób śpiewu w soboty o godz. 10.00 w Wieczerniku, podejmie śpiew na Mszy św. o godz. 10.00 w niedziele. Próby i śpiew będą odbywać się z zachowaniem koniecznych środków ostrożności w czasie pandemii. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci komunijnych 18 i 25 października o 15.00.

Kurs przedmałżeński w piątki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej jest to cykl 10 katechez prowadzonych przez kapłana i małżonków z poradni rodzinnej.

Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII SP i I oraz II szkół średnich proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Jarosława. Praca w grupach z kandydatami wymaga obecności animatorów, dlatego serdecznie zapraszamy do pomocy.

W niedzielę 11 X nasz chór AVE z solistami opery i filharmonikami dwukrotnie wykona oratorium "Sprawiedliwe" o siostrach franciszkankach ratujących Żydów. O godz. 15.30 odbędzie się koncert w Archikatedrze Warszawskiej na Starym Mieście, a o g. 19 w kościele MB Królowej Polski w Markach-Pustelniku. Zachęcamy do udziału.  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz