Z racji na czerwoną strefę zakażeń koronawirusem w Warszawie w naszym kościele (łącznie z chórem) może na Mszy św. przebywać 125 osób, wraz z kapłanami i posługującymi. Prosimy zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażające.
Ponadto odwołujemy wszystkie spotkania formacyjne w małych grupach: dzieci, młodzieży i dorosłych do czasu trwania strefy czerwonej w Warszawie.
Zawieszamy katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży do odwołania.
W kościele jest umieszczona licencjonowana wystawa pt.: „Karol Wojtyła. Narodziny”. Zachęcamy do jej obejrzenia.
We środę 28 dzień października nowenna przed beatyfikacją Kardynała Wyszyńskiego w ramach nabożeństwa różańcowego po Mszy św. wieczornej.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. Zachęcamy też do wspólnej modlitwy w rodzinach z dziećmi.
Dziś o g. 1500 Msza formacyjna dla dzieci komunijnych i rodziców ze szkoły 367, Inspiracja i STO, Nasza Szkoła i Mentis.
Dziś o 19.30 Msza św. za Ojczyznę.
Kurs przedmałżeński w piątki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej.
Za tydzień 1 listopada msze św. jak w każdą niedzielę. Ks. proboszcz z parafii św. Jakuba zarządził, że nie będzie Mszy św. na cmentarzu Tarchomińskim.
Nabożeństwa za zmarłych i wypominki jednorazowe w niedzielę 1 XI o godz. 17.00. A także w poniedziałek 2 XI po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00.
W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do Mszy św. zbiorowej sprawowanej codziennie przez cały listopad o godz. 1800, a w niedziele o 700 rano oraz do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. 1 listopada będziemy też dokonywać zapisów na cmentarzu w alejce w pobliżu kaplicy cmentarnej. W związku z pandemią można przesyłać prośbę o modlitwę za zmarłych za pośrednictwem internetu, ofiarę wraz z imionami przesyłamy na konto parafii.
Jak czytamy w dekrecie papieża Franciszka, w celu uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych odwiedzenie cmentarza, również duchowo, i modlitwę za zmarłych “można przenieść na inne dni miesiąca listopada aż do jego końca”.
Ponadto odpust zupełny, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych (2 listopada), uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę przed lub po lub w dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia nałożone przez właściwe władze na czas pandemii, aby zapobiec gromadzeniu się wielu wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki.
Wśród tych warunków są: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii i modlitwa w intencji Ojca Świętego przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, pobożne odmówienie modlitwy za zmarłych (np. jutrznia i nieszpory z oficjum za zmarłych), Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy innej modlitwy za zmarłych lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych czy wypełnienie uczynków miłosierdzia poprzez ofiarowanie cierpień i niedogodności swego życia Panu Bogu.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz