sobota, 10 października 2020

ogłoszenia 2020.10.11 XXVIII niedziela zwykła

Dzisiaj Niedzielę Papieska – podczas kwesty przy kościołach – będziemy mogli wesprzeć materialnie budowany od 20 lat przez nas wszystkich „żywy pomnik” wdzięczności dla św. Jana Pawła II. W obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary podtrzymujemy, nadzieję w sercach młodych na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.

W kościele jest umieszczona licencjonowana wystawa pt.: „Karol Wojtyła. Narodziny”. Twórcą i organizatorem tej wystawy jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, wydruk plansz przez naszą parafię. Zachęcamy do jej obejrzenia. W piątek 16 października obchodzimy 42 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

We wtorek 13 listopada ostatnie nabożeństwo fatimskie z procesją.

Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o g. 2000 w Wieczerniku. Katechezy są głoszone w październiku i listopadzie.

Bóg zapłać za hojne ofiary złożone na tacę na remont starego kościoła, a także przesłane na konto parafii. Prace mamy nadzieję rozpocząć za dwa tygodnie.

Październik to miesiąc modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek , środa, czwartek o godz. 1715.

Za tydzień 18X o g. 1500 Msza formacyjna dla dzieci komunijnych i rodziców SP 110 i 257, a za dwa tygodnie o godz. 1500 pozostałe szkoły 367, Inspiracja i STO, Nasza Szkoła i Mentis.

Za tydzień w niedzielę 18 października zapraszamy na godz. 1700 kandydatów do bierzmowania z tegorocznego naboru wraz z rodzicami.

Po wakacjach schola dziecięca Totus Tuus wróca do prób śpiewu w soboty o godz. 1000 w Wieczerniku. Schola śpiewa w niedziele na Mszy św. o godz. 1000. Serdecznie zapraszamy.

Kurs przedmałżeński w piątki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej.

Od 10 października cała Polska znajduje się w strefie żółtej. To oznacza, że w całym kraju obowiązuje zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Przypominamy o tym obowiązku uczestnikom Eucharystii i nabożeństw, a także o potrzebie utrzymania dystansu, zwłaszcza wobec obcych dla siebie osób.

Informujemy, że według danych przekazanych przez Urząd m. st. Warszawy nasz projekt ścieżki edukacyjnej śladami św. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego zgłoszony w budżecie obywatelskim uzyskał 1014 głosów, co jest niewystarczające do realizacji projektu ze środków budżetu. Wiemy, że w rozpropagowanie projektu zaangażowało się bardzo wiele osób, a głosowali mieszkańcy z różnych części Warszawy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poparli nasz projekt, a także wspólnotom, grupom, radiu Warszawa i wszystkim osobom, które mają swój udział w przygotowaniu, rozpowszechnieniu i zachęcaniu do głosowania znajomych. Wierzymy, że mimo przeciwności uda się zrealizować projekt ścieżki edukacyjnej.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz