sobota, 26 września 2020

ogłoszenia 2020.09.27 XXVI niedziela zwykła

Dziś taca na dom św. Faustyny.

Opóźnił się czas rozpoczęcie prac ratunkowych i renowacyjnych w starym kościele połączonych z wymianą pokrycia dachu; Wydaliśmy już 50.000 zł. brutto– projekt i badania więźby, oraz fundamentów, opinia strażaków i ornitologa. Natomiast robocizna i materiały: całość została wyceniona na: 416 099 zł( z VAT) brutto. Dofinansowanie od Stołecznego Konserwatora Zabytków 199 192 zł. Dofinansowanie od Marszałka Samorządu Województwa Mazowieckiego: 90 000zł. Środki własne 126 907,2 zł. Z tego tytułu zwracam się do czcigodnych parafian o wsparcie tego dzieła. Za tydzień taca na remont starego kościoła.

Dziś /27 IX/ o godz. 1630 spotkanie starszej grupy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziś o godz. 1930 Msza św. za Ojczyznę. Zapraszamy.

We czwartek rozpoczyna się październik miesiąc modlitwy Różańcowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele codziennie po Mszach św. wieczornych. Różaniec z udziałem dzieci poniedziałek, wtorek , środa, czwartek o godz. 1700. W tym roku w sposób szczególny będziemy polecali intencję: modlitwa za rodziny, dzieci i młodzież i o powrót do odważnej praktyki wiary.

W tym tygodniu przypadają we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie - Pradze. Jest to 28 dzień września w naszej parafii w tym dniu modlimy się nowenną o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

I czwartek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu od 730 do 2000.

I piątek miesiąca, wizyta u chorych od godz. 900. Spowiedź od godz. 1600. Msze św. o 700, 1630 i 1800. W tym dniu kancelaria nie będzie czynna.

I sobota miesiąca Msza św. wynagradzająca o g. 1600 i Różaniec o g. 1645, nie będzie Różańca po Mszy św. wieczornej.

Uroczystość I Komunii dzieci ze szkoły 367 3 października godz. 12:00. Spowiedź dzieci i rodziców przed Komunią w piątek od g. 17.00.

W niedzielę 4 października na Mszy św. o godz. 1000 wręczenie różańców dla dzieci komunijnych SP 110 i 257, a o godz. 11.30 pozostałe szkoły 367, Inspiracja i STO.

Kurs przedmałżeński w piątki o godz. 1900 w kancelarii parafialnej jest to cykl 10 katechez prowadzonych przez kapłana i małżonków z poradni rodzinnej.

Zapisy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z klas VIII SP i I oraz II szkół średnich proszeni są o zgłaszanie się po Mszy św. do zakrystii do ks. Jarosława. Praca w grupach z kandydatami wymaga obecności animatorów, dlatego serdecznie zapraszamy do pomocy.

Za tydzień członkowie Drogi Neokatechumenalnej będą zapraszali na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza w poniedziałek 5 października g. 20.00 w Wieczerniku, następna we czwartek. Katechezy będą głoszone w październiku i listopadzie.

W dniu 4 października w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie (ul. Orląt Lwowskich 8) będą organizowane rekolekcje ewangelizacyjne, które będzie głosił o. Antonello Cadeddu. Początek o godz. 14.00, zakończenie o 21.00. Msza św. o godz. 18.00.