sobota, 12 września 2020

ogłoszenia 2020.09.13 XXIV niedziela zwykła


Dzisiejsza taca na nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne.

Dziś 13 września o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie w starym kościele.

Dziś o g. 19 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem solistów scen operowych, naszego chóru AVE i trzech innych chórów oraz filharmoników warszawskich. Artyści zaprezentują oratorium „1920 dróg do wolności”, napisane z inicjatywy Fundacji AVE przez Aldonę Kraus i Jerzego Cembrzyńskiego z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej i 150. rocznicy urodzin Matki Matyldy Getter, Franciszkanki Rodziny Maryi, która z innymi siostrami ratowała dzieci żydowskie, między innymi w Płudach i na Białołęce Dworskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Zapraszamy.

Dziękujemy za przygotowanie darów i dekoracji dożynkowych pani Annie Majlert, przedstawicielom osiedli i wspólnotom parafialnym. Ofiary pieniężne przeznaczone są na prace ratunkowe i remontowe w starym kościele.

Jutro w poniedziałek 14 dzień wrześniaŚwięto Podwyższenia Krzyża, adoracja krzyża. Serdecznie zapraszamy z naszymi domowymi krzyżami na Mszę św. o godz. 18.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek w nabożeństwach mogły uczestniczyć jedynie 5 osób w kościele. Ofiary na utrzymanie Grobu Pańskiego.

Spotkania rodziców, lub opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii: pierwszy termin we wtorek 1września o 18.00: grupa I SP 110, 257 i drugi termin środa 16 września o 18.00 grupa II to: SP 367, Inspiracja, STO, Mentis i Nasza Szkoła.

16 września we środę przypada 71 rocznica erygowania naszej parafii.

18 września w piątek – święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży zapraszamy dzieci i młodzież na godz. 18.00 na Eucharystię.

Przeniesione I Komunie św. z maja br.

19 września godz. 10.00 i 12:00   SP 110

26 września godz. 12:00   STO + Inspiracja
3 października godz. 12:00   SP 367 i Nasza Szkoła

Spowiedź przed Komunią w piątek od g. 17.00.

Początek katechez przedmałżeńskich 25 września br. w piątek w kancelarii.

Zachęcamy do poparcia projektu "Ścieżka edukacyjna śladami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Wyszyńskiego", zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Warszawa-Białołęka przez przedstawicieli parafii Narodzenia NMP​, ​który został objęty patronatem ​honorowym przez ​JE. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego​. Ścieżka ma połączyć kościół parafialny przy ul. Klasyków wzniesiony jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II z Instytutem Prymasowskim na Choszczówce, przybliżając na zamieszczonych tablicach sylwetki i nauczanie wielkich Polaków, stanowiąc jednocześnie miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Projekt umieszczony został na liście dzielnicy na pozycji 110, natomiast jego nr ESOG to 618. Głosowanie odbywać się będzie w dniach 1-15 września. Bardzo dziękujemy za wsparcie projektu.

W przyszłą niedzielę, 20 września przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu po Mszach Świętych w naszej parafii będzie prowadzona przed kościołem kwesta na rzecz Radia Warszawa – naszej diecezjalnej stacji radiowej, która nadaje na częstotliwości 106,2 FM i przez internet. Przed kościołem będą również dostępne cegiełki – radiobooki z audycjami szczególnie cenionymi przez Słuchaczy tej rozgłośni. Zachęcamy do słuchania Radia Warszawa na co dzień – to rzetelna informacja o tym, co dzieje się w Kościele, Warszawie i w regionie, wspólna modlitwa i ciekawe audycje tematyczne.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz