sobota, 5 września 2020

Ogłoszenia XXIII niedziela zwykła 06.09 .2020 r.

Dziś zbiórka do puszek na katolicki Ośrodek Adopcyjny. 

Dziś rozpoczynamy bliższe przygotowanie do Odpustu i dożynek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w starym kościele od 7.30 - 18.00, w poniedziałek od 7.30 do 20.00, a we wtorek 7.30 -17.45. Prosimy o zapisanie się na listy.

We wtorek 8 września Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Główna Msza św. z uroczystości połączona z dożynkami o g. 18.00.

Serdecznie zapraszamy do przygotowania darów i dekoracji dożynkowych, wszystkie osiedla oraz wspólnoty parafialne.

Próba sypania kwiatków przez najmłodsze dziewczęta dziś po Mszy św. o 10.00 i w poniedziałek o 17.30.

Przeniesione I Komunie św. z maja br.

12 września godz. 12:00   SP 257

19 września godz. 10.00 i 12:00   SP 110

26 września godz. 12:00   STO + Inspiracja
3 października godz. 12:00   SP 367 i Nasza Szkoła

Spowiedź przed Komunią w piątek od g. 17.00.

Od września obowiązuje zwyczajny porządek duszpasterski. W niedziele wraca Msza św. o godz. 1300. Kancelaria parafialna czynna w pełnym wymiarze.

Zachęcamy do poparcia projektu "Ścieżka edukacyjna śladami św. Jana Pawła II oraz Prymasa Wyszyńskiego", zgłoszonego w ramach Budżetu Obywatelskiego w dzielnicy Warszawa-Białołęka przez przedstawicieli parafii Narodzenia NMP​, ​który został objęty patronatem ​honorowym przez ​JE. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego​. Ścieżka ma połączyć kościół parafialny przy ul. Klasyków wzniesiony jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II z Instytutem Prymasowskim na Choszczówce, przybliżając na zamieszczonych tablicach sylwetki i nauczanie wielkich Polaków, stanowiąc jednocześnie miejsce rekreacji i aktywnego wypoczynku dla mieszkańców. Projekt umieszczony został na liście dzielnicy na pozycji 110, natomiast jego nr ESOG to 618. Głosowanie odbywać się będzie w dniach 1-15 września. Bardzo dziękujemy za wsparcie projektu. Więcej poniżej w ogłoszeniach. Za tydzień po Mszach św. o 8.30 i 18.00 będą miały dyżur osoby, które pomogą w głosowaniu na nasz projekt za pośrednictwem internetu. Prosimy przyjść z dowodem osobistym i telefonem komórkowym.

Za tydzień w niedzielę 13 września w starym kościele o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie.

W niedzielę 13 września o g. 19 w naszym kościele odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem solistów scen operowych, naszego chóru AVE i trzech innych chórów oraz filharmoników warszawskich. Artyści zaprezentują oratorium „1920 dróg do wolności”, napisane z inicjatywy Fundacji AVE przez Aldonę Kraus i Jerzego Cembrzyńskiego z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej i 150. rocznicy urodzin Matki Matyldy Getter, Franciszkanki Rodziny Maryi, która z innymi siostrami ratowała dzieci żydowskie, między innymi w Płudach i na Białołęce Dworskiej. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Zapraszamy.

Za tydzień w niedzielę taca na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Początek katechez przedmałżeńskich 25 września br. w piątek w kancelarii.

Spotkania rodziców, lub opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii: pierwszy termin 1września o 18.00: wtorek grupa I SP 110, 257 i drugi termin środa 16 września grupa II o 18.00 Msza i spotkanie po niej grupa II to: SP 367, Inspiracja, STO, Mentis i Nasza Szkoła.

Burmistrz Dzielnicy Białołęka wraz Zarządem zapraszają dziś na godz. 17.00 do Parku Henrykowskiego na koncert Białołęka poezją śpiewana. Wystąpią Antoni Muracki z zespołem, Piotr Kajetan Matczuk, Jacek Beszczyński z zespołem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz