niedziela, 20 maja 2018

ogłoszenia 2018.05.20 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

·        Dziś w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Komunii świętej wielkanocnej.
·        Składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza rodzicom dzieci komunijnych ze szkół podstawowych nr 257 i Inspiracja.
·        Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 110  uczestniczą w Uroczystości I Komunii św. Dzieci przystępujące do I Komunii przeżywają biały tydzień, który trwa do piątku włącznie. Dziękujemy siostrze Rafaeli za trud przygotowania dzieci do I Spowiedzi i Komunii św.
·        Następne uroczystości I Komunii w niedzielę 27 maja o godz. 10.00 dzieci ze Szkoły STO,  a o 11.30 dzieci ze szkół Mentis i Nasza Szkoła. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców i krewnych w piątek 25 maja od godz. 1600.
·        Rocznice I Komunii w niedzielę 3 czerwca, na Mszach św. o godz. 1000 SP 257 i STO, a o 1130 - SP 110, Nasza Szkoła, Inspiracja i Mentis. Spowiedź 1 czerwca od godz. 16.00.
·        Za tydzień w niedzielę 27 maja o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
·        Jutro w poniedziałek obchodzimy św. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. We czwartek 24 maja obchodzimy święto Chrystusa Najwyższego Kapłana.
·        Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 24 maja o godz. 1900, następna 7 czerwca (czwartek).  Katecheza dla wszystkich, którzy  będą chrzcili własne dziecko lub mają zamiar podjąć się zadania bycia rodzicem chrzestnym.
·        W piątek 25 maja o godz. 12.00 w starym kościele będzie sprawowana Msza św. za śp. Profesora Wojciecha Zawadzkiego. Na Mszę zapraszają byli uczniowie i wychowankowie profesora, a także społeczność szkolna z ulicy Płużnickiej, której patronem jest śp. Wojciech Zawadzki.
·        W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna w piątek po południu z racji na spowiedź dzieci Komunijnych.
·        Za tydzień Niedziela Trójcy Przenajświętsze, ostatnia niedziela maja. Msza św. za Ojczyznę o godz. 19.30, a po niej prelekcja na temat: „Jednocząca rola Kościoła i Jasnej Góry w podtrzymywaniu polskości w okresie zaborów”.
·        Siostry Rodziny Maryi z ul. Klasyków 52/54 zapraszają  na Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej we wtorek 29 maja. O godz. 1900 ksiądz biskup Romuald Kamiński odprawi Mszę św. w kaplicy sióstr. Pożegnanie 30 maja g. 1600.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz