czwartek, 11 maja 2023

Rekrutacja do Seminarium Duchownego

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej rozpoczyna rekrutację kandydatów na nowy rok akademicki 2023/2024. Będzie ona prowadzona od 1 czerwca do 8 września 2023 roku.

Nasze Seminarium, które znajduje się w Warszawie-Tarchominie przy ul. Mehoffera 2, już od ponad dwudziestu lat przygotowuje kolejne roczniki kapłanów, którzy potem realizują swoje powołanie w Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Mężczyźni, którzy myślą o kapłaństwie i chcą rozpocząć formację jesienią br. powinni w ramach rekrutacji:

• zgromadzić wymagane dokumenty (wykaz znajduje się na stronie wsddwp.edu.pl/rekrutacja/)
  • umówić się na rozmowę z przełożonym seminarium (tel. 515 23 23 27 lub mail: kontakt@wsddwp.edu.pl)
  • zarezerwować sobie jeden z terminów na spotkanie z psychologiem tj. 15.07.2023 r. g. 10.00 lub 26.08.2023 r. g. 10.00.

Osoby, które chcą porozmawiać na temat rozeznania powołania bądź też mają pytania dotyczące warunków przyjęcia do seminarium prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy (numer telefonu i mail podane wyżej).

Kapłanów, osoby konsekrowane i wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszych alumnów oraz nowych powołań do służby w Kościele.

ks. dr Tomasz Sztajerwald
Rektor WSD DW-P