niedziela, 3 grudnia 2023

Ogłoszenia I niedziela Adwentu 3.12.2023 r.

Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. W diecezjach polskich realizujemy program duszpasterski „Uczestniczę w życiu Kościoła”.

Kandydaci do bierzmowania nowa grupa mają pierwsze spotkanie dziś po Mszy św. wieczornej. Przynosimy deklaracje uczestnictwa w przygotowaniu.

Dziś Kiermasz Rękodzieła i Ciast w salce obok Wieczernika 9.00 -15.00. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac wykonanych przez artystów naszej parafii. Można je nabyć. Kupując ciasto wspieramy prace charytatywne naszego parafialnego Caritas.

Msze św. roratnie w tygodniu od poniedziałku do soboty o 6.45.

W piątek  8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz  15 rocznicę konsekracji naszej świątyni. Msze św. o godz. 6.45, 9.00 i 18.00. Msza św. wieczorna będzie sprawowana w sposób bardziej uroczysty, po Mszy św. spotkanie Rady Duszpasterskiej. O godz. 12.00 Godzina Łaski.

Za tydzień 10 grudnia na Mszy św. o godz. 1000 odbędzie się wręczenie medalików z Maryją Niepokalaną dla dzieci przygotowujących się do I Komunii ze szkół 110 i Nasza Szkoła, Mentis, STO i Inspiracja, a o godz. 1130:  SP. 257 i 367.

Za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

Rekolekcje parafialne od trzeciej niedzieli adwentu 17 -20 grudnia /niedziela -  środa/.

Jak co roku w adwencie przygotowujemy paczki dla potrzebujących. Zakupione dary: żywność trwałą oraz chemię domową  składamy w przedsionku naszej świątyni do środy 14 grudnia.

We wtorek 5 XII o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

Również 5 XII o godz. 19.00 Wspólnota Kobiet zaprasza na spotkanie w bocznej salce obok Wieczernika.

Od tej niedzieli w pomieszczeniu pod chórem dostępne są opłatki i świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom, a także kartki Bożonarodzeniowe.

Kancelaria Parafialna w czasie kolędy czynna codziennie rano od 7.30 do 8.15 i w soboty od 19.00 do 20.00.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu

Ø  W poniedziałek 4 grudnia –ul. Starego Dębu, Brzozowy Zagajnik,

Ø  We wtorek 5 grudnia –ul. Lidzbarska, Polnych Kwiatów, Parowozowa, Piskląt, Kazuńska, Ołówkowa 36-51;

Ø  We środę 6 grudnia –ul. Wałuszewska /domy poza osiedlem!/, Sianokosów, Arkony;

Ø  W czwartek 7 grudnia: Pocztowa, Forsycji, Kosobudzka, Uzdowska 50-60A, Dylewska 22, Lubawska, Michałówek, Ornecka od nr 125 do końca;

Ø  W sobotę 9 grudnia ul. Szamocin, wraz z osiedlami nr-y 21, 25, 26, Poręby, Konturowa i Stuletnia

Ø  W poniedziałek 11 grudnia – mieszkańców ul. Płochocińskiej 105- 158, Kukuczki, Gaik

Ø  We wtorek 12 grudnia – mieszkańców ul. Wilkowieckiej, Sarenki, Koziołka, Cichy Zakątek, Cudne Manowce

Kancelaria parafialna z racji wizyt duszpasterskich w czasie kolędy będzie czynna rano od poniedziałku piątku od 7.30 do 8.00. we wtorek, środę i czwartek od 15.00 do 15.30. w sobotę od 19.00 do 20.00.