niedziela, 11 lutego 2024

Ogłoszenia VI Niedziela Zwykła - 11.02.2024 r.

Przeżywamy dzisiaj Światowy dzień Chorego. Polecamy chorych i cierpiących.

• Po mszy świętej zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

• Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na rzecz Caritas naszej Parafii. Ulotki z nr KRS na stoliku pod chórem.

• Od najbliższego czwartku adoracja Najświętszego Sakramentu będzie odbywać się wg zwykłego porządku od porannej Mszy Świętej do godz. 20:00.

• Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie w godzinach 7:30-8:00 oraz w sobotę po wieczornej mszy świętej do godziny 19:30.

• Spotkanie wspólnoty papieskiej w przyszłą niedzielę po mszy świętej wieczornej.

• Kandydaci do sakramentu bierzmowania z grupy młodszej (ks. Jana), spotkają się 18 lutego o godz. 19:00, a z grupy starszej (ks. Jarosława) 24 lutego o godzinie 16.30.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnich miesiącach przyjęli kapłana podczas wizyty duszpasterskiej.

• 14 lutego Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

• Przepisy postne: Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową.

Post ścisły obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia.

Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: w niedziele Gorzkie Żale o godzinie 17.00.

W piątki Droga Krzyżowa. O godzinie 16.30 z udziałem dzieci, o 17.15 prowadzona przez wspólnoty i o 18.45 prowadzona przez Domowy Kościół oraz młodzież z Ruchu Światło-Życie.