sobota, 28 lutego 2015

Ogłoszenia 2015.03.01 II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś zbiórka do puszek na misje ad Gentes.
  • W tym tygodniu przypadają pierwsze miesiąca marca. I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  • I piątek wizyta u chorych od godz. 9.00, spowiedź od godz. 16.00, Msze św. o godz. 7.00, 16.30, 18.00. Kancelaria po południu nieczynna.
  • I sobota Spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 16.00, 16.30 Msza św., 17.15 Różaniec po różańcu spotkanie Wspólnoty Rodzin.
  • Ks Prałat dziękuje za pamięć w modlitwie i za życzenia z racji imienin i urodzin.
  • Katechezy dla dorosłych odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00 w sali Wieczernik. Serdecznie zapraszamy.
  • Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z grupy młodszej odbędzie się dziś o godz. 15.30, a grupa starsza spotyka się w niedzielę, 8 marca godz. 15.30.
  • Drogi Krzyżowe w piątki- dla dzieci o godzinie 16.00, dla wszystkich o godzinie 17.00, o 19.00.droga krzyżowa prowadzona przez młodzież.
  • W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.00.
  • Parafialne Rekolekcje Wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu 22-25 III.
  • Wspólnoty Papieska i Myśląc Ojczyzna zapraszają na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego w sobotę 7 marca 2015 r. Zbiórka na parkingu przed kościołem o godz. 9.00. Koszt 30 zł.
    Wspólnota Papieska zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, Wadowic oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, która odbędzie się w dniach 18-19 kwietnia 2015 r. Koszt 300 zł.
  • W dniach 10-20 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch. Koszt pielgrzymki ok. 2500 zł + 100 euro za wstępy, lokalne opłaty i przewodników. Zapisy z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej.
  • Parafialny Zespół Caritas informuje o następujących akcjach na rzecz potrzebujących, które rozpoczniemy od 8 marca a zakończymy w ostatnim dniu rekolekcji: świeca wielkanocna, skarbonka, paczki świąteczne, Krwiobus, Przy wyjściu z kościoła na stoliku karteczki z informacją o nr KRS dotyczącej 1% z podatku dochodowego. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie członków PZC i chętnych do pomocy.
  • Warszawscy Obrońcy Życia i Rodziny” organizują w naszej Parafii całonocne czuwanie w intencji obrony życia nienarodzonego. Modlitwa czuwania rozpocznie się w najbliższy piątek ok. godz. 20. O godz. 21 Apel Jasnogórski, o godz. 24 - różaniec w intencji rodziców, którzy dopuścili się grzechu aborcji, a o godz. 3 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zakończenie o godz. 7 rano. Organizatorzy zapraszają wszystkich parafian do wspólnej modlitwy czuwania.
  • Młodzież i dorosłych zapraszamy do śpiewania w chórze parafialnym. Próby w tym tygodniu: we środę o g. 19.15 dla głosów żeńskich, we czwartek o g. 19.15 dla głosów męskich.