sobota, 28 marca 2015

ogłoszenia 2015.03.29 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

1. Dziś rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.  Okazja do spowiedzi do Wielkiej Środy włącznie rano 7.00 -8.00 i po południu od godz. 18.00 do 19.00.
    Program TRIDUUM SACRUM
    Wielki Czwartek  Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00
    Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00
    Wigilia Paschalna w sobotę o godzinie 20.00. Przynosimy świece.
    Msza święta z procesja rezurekcyjną o godzinie 6.00, później Msze święte według grafiku niedzielnego od godz. 8.30.
  2. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię modlitwę poranną o 9.00
  3. W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej - o godzinie 17.00.
  4. Poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się w godzinach od 7.30 do 17.30, w tych godzinach również ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
  5. Przypominamy, że kancelaria parafialna w Triduum Paschalne jest nieczynna. Prosimy o załatwienie wszelkich koniecznych formalności do środy włącznie.
  6. Dziś Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.
  7. W pomieszczeniu pod chórem, rozprowadzane są paschaliki. Dokonując zakupu włączamy się w dzieło Pomocy naszego Diecezjalnego Caritasu.
  8. Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania o 15.30.Obecność obowiązkowa.
  9. Dziękujemy za dary Przygotowano około 60 paczek i rozwieziono do rodzin.
  10. Zapraszamy do Wieczernika na Kiermasz Rękodzieła w godz. 9.00 – 15.00 i do udziału w kiermaszu ciast. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczany jest na rzecz dzieł Caritas Parafialnej.
  11. Dzisiaj chórzyści przed kościołem rozprowadzają palmy. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży.
  12. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 18 oraz w Wielki Piątek o g. 18 parafialny mieszany chór Avetki oraz męski chór Oktawian wraz z solistami Bogdanem Śliwą, Jerzym Sznajderem i Bartłomiej Włodkowskim wykonają "Pasję" autorstwa ks. Piotra Brzyskiego, salezjanina.
  13. Siostra Danuta zaprasza dziewczęta do sypania kwiatków podczas procesji Rezurekcyjnej. Próby odbędą się dziś po Mszy św. o godz. 10.00. w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę o godz. 17.30.