sobota, 2 maja 2015

ogłoszenia 2015.05.03 V niedziela wielkanocna

  • Dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie patriotyczne połączone ze wspólnym śpiewaniem.
  • Trwa miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwa majowe, które będą sprawowane po Mszy świętej o godzinie 1800. Zachęcamy również do odprawiania nabożeństw przy krzyżach i kapliczkach na terenie parafii.
  • W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Floriana patrona diecezji warszawsko-praskiej. We środę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. W piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika w tym dniu nie ma postu. A w sobotę uroczystość NMP Łaskawej Głównej Patronki Stolicy.
  • Z okazji 100 rocznicy figury Matki Bożej w dniu 9 maja o godz. 15.00 przy ul. Wyspiarskiej (osiedle Marywilska) odbędzie się Msza Św. oraz nabożeństwo majowe - przy figurze MB. Serdecznie zapraszamy.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w starym kościele w niedziele od 8.00 do 12.45.
  • Za tydzień taca na seminarium duchowne.
  • Za tydzień w niedzielę 10 maja modlimy się w intencji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu oraz zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych. Wsparcie ofiarom kataklizmu można okazać również, wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 uroczystość I Komunii dzieci ze szkoły 110. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek 8 maja od godz. 17.00.
  • W dniach 10-20 października organizujemy parafialną pielgrzymkę do Włoch. W programie m. in. zwiedzanie Rzymu i Watykanu, Wenecji, Padwy, Sieny, Neapolu, Pompejów, nawiedzenie San Giovanni Rotondo i sanktuariów w Monte Sant'Angelo, Manopello, Loreto, modlitwa przy grobie Jana Pawła II oraz na cmentarzu żołnierzy polskich na Monte Cassino, udział w audiencji generalnej z papieżem Franciszkiem. Koszt pielgrzymki ok. 2500 zł + 100 euro za wstępy, lokalne opłaty i przewodników. Zapisy z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej.
  • W poniedziałek 11 maja spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00.
  • We środę 13 maja przypada 98 rocznica objawień fatimskich po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz