poniedziałek, 14 grudnia 2015

ogłoszenia 2015.12.13. III niedziela adwentu

  • Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe będą trwały do środy włącznie. Rekolekcje prowadzi ksiądz Arkadiusz Świątkiewicz proboszcz parafii w Królewcu. W czasie rekolekcji kancelaria parafialna nie będzie czynna. Program rekolekcji:
  • Msze św. roratnie o godz. 6.50 rano od poniedziałku do soboty.
  • Z racji na wizytę duszpasterską w grudniu i w styczniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych 7.30 – 9.00, oraz w sobotę po Mszy św. wieczornej 19.00 – 20.00.
  • Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 16.30- grupa starsza.
  • W piątek 18 grudnia o godz. 19.00 spotkanie wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży.
  • W pomieszczeniu pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  • Zachęcamy do udziału w akcjach pomocowych: - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w pomieszczeniu pod chórem rozprowadzamy świece; -przygotowujemy paczki świąteczne z darów składanych w przedsionku kościoła, żywność i artykuły gospodarstwa domowego. Artykuły przynosimy do końca rekolekcji to jest do 16 grudnia pakowanie we czwartek po rekolekcjach po wieczornej Mszy św. Rozwozimy w piątek i w sobotę zapraszamy do współpracy.
  • Chórzyści jak co roku rozprowadzają przed kościołem sianko na stół wigilijny.
  • W dniach 16-19.12.15 r. w godzinach 17:00-20:00 stowarzyszenie Inicjatywa Mieszkańców Białołęki organizuje zbiórkę Świąteczną dla Białołęckich Domów Dziecka oraz osób potrzebujących w sklepach: Delikatesy Dom Handlowy Tarchomin przy ul. Nagodziców, ul. Antalla, ul. Erazma, ul. Aluzyjna, Marcpol przy ul. Białołęckiej i ul. Zaułek, Auchan przy ul. Modlińskiej.
  • Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów wraz z Urzędem Miasta Warszawa organizuje charytatywną zbiórkę elektrośmieci np.: pralek, telewizorów, zmywarek, telefonów komórkowych, baterii, płyt CD itd. W zamian za przekazany sprzęt można będzie otrzymać choinki w doniczkach, a dochód z recyklingu zebranych przedmiotów zostanie przeznaczony na budowę przedszkola, dla dzieci - ofiar tajfunu na Filipinach. Zbiórka odbędzie się w sobotę 19 grudnia w godzinach 10.00-13.00 w PSZOK przy ulicy Płytowa 1.
  • Program wizyty duszpasterskiej w zakładce Wizyta duszpasterska w 2015/16 roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz