sobota, 5 grudnia 2015

ogłoszenia 2015.12.06 II niedziela Adwentu


    • Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Kościoły Wschodu.
    • We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.50, 9.00 i 18.00. Jest to jednocześnie 7 rocznica poświęcenia naszego kościoła. Będziemy ją obchodzili uroczyście 8 grudnia we wtorek na Mszy św. o godz. 18.00. Nasza świątynia była budowana jako wotum wdzięczności za pontyfikat Papieża Polaka św. Jana Pawła II. W sposób uroczysty umieścimy relikwie św. Jana Pawła II w środkowej niszy. Dziś po każdej Mszy św. można zobaczyć pamiątki po świętym Janie Pawle II papieżu w bibliotece koło kancelarii. Serdecznie zapraszamy.
    • 8 grudnia w Godzinę Łaski 12.00-13.00 zapraszamy do kościoła na modlitwę.
    • Rekolekcje adwentowe 13 – 16 grudnia od trzeciej niedzieli Adwentu. Rekolekcje poprowadzi ksiądz Arkadiusz Świątkiewicz proboszcz parafii w Królewcu.
    • Msze św. roratnie o godz. 6.50 rano od poniedziałku do soboty.
    • Z racji na wizytę duszpasterską w grudniu i w styczniu kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych 7.30 – 9.00, oraz w sobotę po Mszy św. wieczornej 19.00 – 20.00.
    • Dziś spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu bierzmowania g. 16.30- grupa młodsza. W przyszłą niedzielę grupa starsza o 16.30.
    • Dziś wręczenie Medalików z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanie Poczętej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
    • - o godz. 10.00 szkoła 110 i 257
    • - o godz. 11.30 pozostałe szkoły: Inspiracja, Nasza Szkoła, Mentis i STO.Dziś przy Wieczerniku gościmy Krwiobus, możemy oddać Krew dla potrzebujących, ponadto w salce przy
     Wieczerniku odbywa się badanie słuchu.
    • W pomieszczeniu pod chórem można nabyć opłatki na stół wigilijny.
    • W naszej parafii staramy się pomagać rodzinom w potrzebie. Prowadzone są następujące akcje charytatywne:
    • - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – w klatce schodowej pod chórem rozprowadzamy świece;
    • - przygotowujemy paczki świąteczne z darów składanych w przedsionku kościoła, żywność; mąka, kasze, makarony, cukier, konserwy i słodycze, a także artykuły gospodarstwa domowego. Artykuły przynosimy do końca rekolekcji to jest do 16 grudnia pakowanie we czwartek po rekolekcjach po wieczornej Mszy św.
    • Zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rodzin jutro w poniedziałek o g. 19.00. Temat spotkania "U zarania dziejów Polska przyjęła Boga - Rozważania przed Bożym Narodzeniem i Dniem Świętej Rodziny". Kierujemy zaproszenie do wszystkich, którym bliska jest proponowana tematyka.
    • W sobotę, 12 grudnia, w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia w naszej diecezji będzie celebrowana o godzinie 11.00 uroczysta Msza Święta.
     Z naszej parafii uda się delegacja z płaskorzeźbą Jezusa Miłosiernego z naszej świątyni. Podczas liturgii otrzyma Jubileuszowe tabliczki Roku Miłosierdzia.
     
     
     
   • Program wizyty duszpasterskiej w zakładce wizyta duszpasterska / do 21 grudnia/.

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz