sobota, 16 stycznia 2016

ogłoszenia 2016.01.17 II niedziela zwykła

1. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, za przygotowanie spotkania opłatkowego dla wolontariuszy Caritas naszej diecezji. Na spotkaniu był z nami ks. biskup Marek Solarczyk.

2. Dziś małżeństwa z Drogi neokatechumenalnej zapraszają na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Katechezy będą się odbywać w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek w godz. 7.30 – 9.00 i w sobotę o 19.00.

4. Bardzo serdecznie zapraszamy na Jasełka z Małym Księciem dziś o godz. 16.30 Jasełka będą wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 110 i Scholi Dziecięcej Totus Tuus.

5. 17 i 24 stycznia w godz. 9.00-15.00 w salce przy Wieczerniku ministranci będą prowadzić Kawiarenkę św. Stanisława Kostki. Będzie można skosztować pysznego, domowego ciasta oraz napić się kawy lub herbaty. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego ministrantów. Zachęcamy do wsparcia działań młodzieży zaangażowanej w posługę liturgiczną w naszej parafii!

6. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i 1050 lecia Chrztu Polski planowane są następujące pielgrzymki: 9 – 10 kwietnia – szlakiem piastowskim z okazji 1050 Chrztu Polski: Kruszwica, Gniezno, Ostrów Lednicki. Koszt 250 zł.,

7. 14 – 22 września – Fatima. Koszt 1.970 zł + 420€. Przelot samolotem, codzienne procesje fatimskie, nocleg w hotelach. Rezerwacja do 3 lutego 2016. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia na pielgrzymkę do Fatimy. Za rok przypada 100 lecie objawień Maryi dzieciom z Fatimy. Serdecznie zapraszamy.

8. Po relikwie św. s. Faustyny wybierzemy się do Krakowa - 20 lutego autokarem około godz. 600. Wyjazd zostanie połączony z nawiedzeniem Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej oraz z Dniem Skupienia dla członków Wspólnot parafialnych.

9. Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa młodsza: g.16.30; za tydzień grupa starsza.

10. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, chcemy utworzyć grupę parafialną. Zapisy do końca stycznia u siostry Gracjany lub u księdza Marka.

11. Dzisiaj po każdej Mszy św. ministranci sprzedają Rycerski Kalendarz Patriotyczny dwóch Zakonów. Kalendarz jest wydany z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski i zawiera ponad 400 wpisów historycznych, ukazuje ponad 200 polskich bohaterów w różnych dziedzinach oraz 260 polskich świętych i błogosławionych. Cena 30 zł - dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczony na pomoc ministrantom.

12. Program wizyty duszpasterskiej dostępny w zakładce Wizyta Duszpasterska 2015-2016.