sobota, 23 stycznia 2016

ogłoszenia 2016.01.24 III Niedziela zwykła

1. Papież Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium napisał: "Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość. W tej adhortacji pragnę zwrócić się do wiernych chrześcijan, aby zaprosić ich do nowego etapu ewangelizacji naznaczonego ową radością i aby ukazać drogi Kościoła w najbliższych latach." Serdecznie zapraszamy na Katechezy dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
    2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek w godz. 7.30 – 9.00 i w sobotę o 19.00.
    3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się Msza św. na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego. Zgromadzenia zakonne w naszej parafii wezmą w niej udział.
    4. Msza św. za Ojczyznę w przyszłą niedzielę o godz. 19.30. Zapraszamy.
    5. Dziś w godz. 9.00-15.00 w salce przy Wieczerniku ministranci będą prowadzić Kawiarenkę św. Stanisława Kostki. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego ministrantów. Zapraszamy.
    6. Planowane pielgrzymki w tym roku:
      9 – 10 kwietnia – szlakiem piastowskim z okazji 1050 Chrztu Polski: Kruszwica, Gniezno, Ostrów Lednicki. Koszt 250 zł.,
      14 – 22 września – Fatima. Koszt 1.970 zł + 420€. Przelot samolotem, codzienne procesje fatimskie, nocleg w hotelach. Rezerwacja do 3 lutego 2016. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenia na pielgrzymkę do Fatimy. Za rok przypada 100 lecie objawień Maryi dzieciom z Fatimy. Zgłoszenia po Mszy św. w zakrystii lub w kancelarii.
    7. Po relikwie św. s. Faustyny wybierzemy się do Krakowa - 20 lutego autokarem około godz. 600. Wyjazd zostanie połączony z nawiedzeniem Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej – Matki Bożej Miłosierdzia w Skarżysku Kamiennej oraz z Dniem Skupienia dla członków Wspólnot parafialnych. Serdecznie zapraszamy.
    8. Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa starsza: g.16.30;
      po feriach zimowyh spotkania:
      grupa młodsza: 21.02. g.15.30; grupa starsza: 28.02. g.15.30;
      godz. 15.30 wynika z nabożeństwa “Gorzkich Żali”.
    9. Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w Światowych Dniach Młodzieży, chcemy utworzyć grupę parafialną. Zapisy do końca stycznia u s. Gracjany.
    10. Program wizyty duszpasterskiej w zakładce Wizyta duszpasterska.