sobota, 6 lutego 2016

ogłoszenia 2016.02.07 V niedziela zwykła

  1. Papież Franciszek napisał w Evangelii Gaudium: „Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość. Serdecznie zapraszamy na Katechezy dla dorosłych i młodzieży w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
  2. Kancelaria parafialna w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.30 – 8.00 i 16.00- 17.30.
  3. W Środę Popielcową 10 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Kancelaria parafialna nieczynna.
  4. W wszystkie piątki w okresie Wielkiego Postu sprawowane będą Drogi Krzyżowe - dla dzieci o godzinie 16.00, dla wszystkich o godzinie 17.00, o 19.00.droga krzyżowa prowadzona przez młodzież.
  5. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale o 17.00.
  6. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych we środę 24 lutego o godz. 19.00.
  7. Dziś gościmy ks prefekta i seminarzystów z Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater. Po Mszy św. seminarzyści będą zbierać ofiary na utrzymanie swojego seminarium.
  8. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządz przeprowadzenie zbiórki do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Zbiórkę należy przeprowadzić po Mszach Świętych, w niedzielę, 14 lutego 2016 roku.
  9. W Roku Miłosierdzia, a zarazem roku Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski planujemy:                                 - 20 lutego pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej - Matki Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach, gdzie zostaną przekazane parafii relikwie św. siostry Faustyny. Koszt 50 zł.                                     - 9-10 kwietnia pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim, podczas której odwiedzimy miejsca związane z chrztem Polski i początkami naszej państwowości: Kruszwicę, Gniezno, Ostrów Lednicki oraz Poznań. Koszt wyjazdu 250 zł.                                                                                                            - 14-22 września pielgrzymkę do Portugalii, aby w roku poprzedzającym setną rocznicę objawień fatimskich nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, której kilka lat temu zawierzaliśmy budowę naszego kościoła. W programie planowane jest także zwiedzanie m. in: Lizbony, Coimbry, Bragi, Nazare, Alcobaca, Porto, Obidos, Santiago de Compostela, wizyta w miejscach objawień Matki Bożej oraz na Cabo da Roca. Koszt wyjazdu 1970 PLN oraz 420 EUR.
  10. Zapisy na pielgrzymki w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o jak najszybsze zgłaszanie chęci wyjazdu na pielgrzymki.
  11. Spotkania kandydatów do bierzmowania po feriach zimowych:
   grupa młodsza: 21.02. g.15.30; grupa starsza: 28.02. g.15.30;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz