piątek, 19 lutego 2016

ogłoszenia 2016.02.21 II niedziela Wielkiego Postu

 1. Z radością informujemy, że otrzymaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny i wczoraj przywieźliśmy je z Krakowskich Łagiewnik. Siostra Ignacja powiedziała nam, że Pan Jezus posyła św. Siostrę Faustynę do naszej parafii, aby była pośród nas Apostołką Miłosierdzia.
  1. Dziś gościmy z kazaniami ks. Jerzego Daneckiego proboszcza parafii w Wólce Mińskiej. Po mszach św. będzie możliwość wsparcia budowy kościoła w Wólce Mińskiej.
  2. W piątki w okresie Wielkiego Postu sprawowane będą Drogi Krzyżowe - dla dzieci o g.16.00, dla wszystkich o 17.00, o 19.00 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.
  3. Rekolekcje Wielkopostne dla parafii od V niedzieli Wielkiego Postu 13- 16 marca. Rekolekcje dla szkół podstawowych 7- 11 marca, dla gimnazjów 14 -16 marca.
  4. Czas Wielkiego Postu to czas szczególnej Ewangelizacji. Serdecznie zapraszamy na Katechezy dla dorosłych i młodzieży w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
  5. W tym tygodniu ks. Prałat Mirosław Bielawski ochodzi urodziny i imieniny. Msza św. w Jego intencji w piątek o godz. 18.00. Czcigodnemu Jubilatowi i Solenizantowi składamy serdeczne życzenia długich lat życia, pełnych radości w naszj wspólnocie.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na misyjne dzieło ad gentes.
  7. W następną niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór patriotyczny, zatytułowany „Chwała Niezłomnym” w programie m.in. Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych. Po Mszy św. spotkanie z panią Zofią Pilecką Obtułowicz, córką legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego. Spotkanie poprowadzi prof. Wiesław Wysocki, historyk, autor książek o rotmistrzu Pileckim.
  8. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych we środę 24 lutego o godz. 19.00. Spotkanie z rodzinami przyjmującymi młodzież na Światowe Dni Młodzieży w piątek 11 marca o godz. 18.00 Msza św. Droga Krzyżowa i spotkanie.
  9. Ojciec św. Franciszek zaprosił nas do adoracji Najświętszego Sakramentu i do spowiedzi. Nazwał to 24 godziny dla Pana. Modlitwa rozpocznie się w piątek 4 marca o 15.00 i będzie trwała bez przerwy do 15.30 w sobotę. Dodatkowa Msza św. o godz. 21.00. Czuwanie zakończy się Mszą św. o godz. 15.00, na której będzie poświęcona chorągiew ufundowana przez Wspólnoty Różańcowe. Wcześniej o 14.15 Różaniec, prowadzony przez wspólnoty Różańcowe. Do tego całodobowego czuwania zapraszamy wszystkich parafian. Spowiedź w piątek od 15.00 – do 22.00 i w sobotę od 7.00 do 15.00. Dzieci zapraszamy na Msze pierwszopiątkowe a w sobotę 11.00- 12.00 adoracja.
  10. Caritas Parafialna zaprasza do następujących akcji: Skarbonka i 1 % z podatku. Skarbonki są wyłożone na stoliku, zabieramy je do domu i wrzucamy do nich równowartość naszych codziennych wyrzeczeń. Karteczki z 1% informują, w jaki sposób możemy odpisać 1% z naszych podatków wspierając po połowie naszą diecezjalną i parafialną Caritas. Wpisujemy w odpowiedniej rubryce Płudy.
  11. W tym roku planujemy następujące pielgrzymki:
   - 9-10 kwietnia pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim. Koszt wyjazdu 250 zł.
   - 14-22 września pielgrzymkę do Portugalii do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Koszt wyjazdu 1970 PLN oraz 420 EUR. Zapisy na pielgrzymki w zakrystii lub w kancelarii.
  12. Spotkania kandydatów do bierzmowania po feriach zimowych:
   grupa młodsza: dziś o g.15.30; grupa starsza: 28.02. g.15.30;
  13. WSPÓLNOTA RODZIN zaprasza w sobotę, 23 IV, na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej, Pani Kujaw do Markowic i do Kalwarii Pakoskiej. Koszt 60 zł. Zapisy u Elżbiety Furdyny: tel. 695-593-301 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz