sobota, 13 lutego 2016

ogłoszenia 2016.02.14 I niedziela Wielkiego Postu

  1. Rozpoczęliśmy w minioną środę Wielki Post. W piątki w okresie Wielkiego Postu sprawowane będą Drogi Krzyżowe - dla dzieci o g.16.00, dla wszystkich o 17.00, o 19.00 droga krzyżowa prowadzona przez młodzież. Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.
  2. Rekolekcje Wielkopostne dla parafii od V niedzieli Wielkiego Postu 13- 16 marca. Rekolekcje dla szkół podstawowych 7- 11 marca, dla gimnazjów 14 -16 marca.
  3. Czas Wielkiego Postu to czas szczególnej Ewangelizacji. Papież Franciszek napisał w Evangelii Gaudium: „Radość Ewangelii napełnia serce oraz całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze i odradza radość. Serdecznie zapraszamy na Katechezy dla dorosłych i młodzieży w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
  4. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego ks. Arcybiskup Henryk Hoser SAC zarządz przeprowadzenie zbiórki do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Przeprowadzimy ją dziś po Mszach Świętych.
  5. Jutro o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  6. We wtorek o 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
  7. Spotkanie rodziców dzieci I komunijnych we środę 24 lutego o godz. 19.00.
  8. Wracamy do normalnego porządku pracy kancelaryjnej. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 7.30 – 8.00 i 16.00- 17.30. Z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca i uroczystości.
  9. W niedzielę, 28 lutego o godzinie 18.00 zapraszamy na wieczór patriotyczny, zatytułowany „Chwała Niezłomnym” w programie m.in. Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Niezłomnych. Po Mszy św. poświęcenie pamiątkowego krzyża oraz spotkanie z panią Zofią Pilecką Obtułowicz, córką legendarnego rotmistrza Witolda Pileckiego. Spotkanie poprowadzi prof. Wiesław Wysocki, historyk, autor książek o rotmistrzu Pileckim.
  10. W Roku Miłosierdzia, a zarazem roku Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski planujemy:
   - 20 lutego pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej - Matki Miłosierdzia w Skarżysku-Kamiennej oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach, gdzie zostaną przekazane parafii relikwie św. siostry Faustyny. Koszt 50 zł.
   - 9-10 kwietnia pielgrzymkę Szlakiem Piastowskim, podczas której odwiedzimy miejsca związane z chrztem Polski i początkami naszej państwowości: Kruszwicę, Gniezno, Ostrów Lednicki oraz Poznań. Koszt wyjazdu 250 zł.
   - 14-22 września pielgrzymkę do Portugalii, aby w roku poprzedzającym setną rocznicę objawień fatimskich nawiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, której kilka lat temu zawierzaliśmy budowę naszego kościoła. W programie planowane jest także zwiedzanie m. in: Lizbony, Coimbry, Bragi, Nazare, Alcobaca, Porto, Obidos, Santiago de Compostela, wizyta w miejscach objawień Matki Bożej oraz na Cabo da Roca. Koszt wyjazdu 1970 PLN oraz 420 EUR. Zapisy na pielgrzymki w zakrystii lub w kancelarii.
  11. WSPÓLNOTA RODZIN zaprasza w sobotę, 23 kwietnia, na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej, Pani Kujaw do Markowic i do Kalwarii Pakoskiej, nazywanej Kujawską Jerozolimą. Koszt 60 zł. Zapisy u Elżbiety Furdyny: tel. 695-593-301 
  12. Za tydzień będziemy gościć ks. Jerzego Daneckiego proboszcza parafii w Wólce Mińskiej. Ks. Jerzy był w naszej parafii w dniach przygotowujących nas do uroczystości poświęcenia świątyni. Po mszach św. będzie możliwość wsparcia budowy kościoła w Wólce Mińskiej.
  13. Spotkania kandydatów do bierzmowania po feriach zimowych:
   grupa młodsza: 21.02. g.15.30; grupa starsza: 28.02. g.15.30;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz