sobota, 12 marca 2016

ogłoszenia 2016.03.13 V niedziela Wielkiego Postu

• Dziś rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne.
    • Dziś 3 rocznica wyboru papieża Franciszka.
    • W najbliższy piątek Drogi Krzyżowe o godz. 16.00 z udziałem dzieci i o 19.00 droga krzyżowa po terenie kościelnym prowadzona przez Wspólnoty Parafialne. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00.
    • Gorzkie Żale w niedziele o 17.00.
    • W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i 9.00. W tym dniu przypada 11 r. święceń biskupich pasterza naszej diecezji ks. arcybiskupa Henryka Hosera SAC.
    • Caritas Parafialna zaprasza do akcji Charytatywnych:
      Skarbonka dzieci składają dar swoich wyrzeczeń do skarbonek. Skarbonki są wyłożone na stoliku. Wypełnione przynosimy do niedzieli Miłosierdzia 3 IV.
      1 % z podatku Karteczki z 1% informują, w jaki sposób możemy odpisać 1% z naszych podatków wspierając po połowie naszą diecezjalną i parafialną Caritas. Wpisujemy w odpowiedniej rubryce Płudy.
      Zbiórka żywności i artykułów chemicznych dla rodzin wielodzietnych i ubogich do końca rekolekcji parafialnych 16 marca. Dary składamy w przedsionku kościoła.
      Parafialny Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. paschaliki i świece miłosierdzia, oraz obrazy z Panem Jezusem Miłosiernym.
    • Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej o g.15.30. Obecność obowiązkowa.
    • Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczyna się Wielki Tydzień.
    • W Niedzielę Palmową przed kościołem chórzyści będą rozprowadzali palmy. Dochód przeznaczony zostanie na działalność chóru oraz wyjazdy wakacyjne ubogiej młodzieży.
    • W Niedzielę Palmową podczas Mszy św. o g. 18.00 oraz w Wielki Piątek podczas Liturgii o g. 18.00 połączone chóry AVE i OKTAWIAN z solistami Bogdanem Śliwą, Jerzym Sznajderem oraz Bartłomiejem Włodkowskim wykonają "Pasję" autorstwa salezjańskiego kompozytora ks. prof. Piotra Brzyskiego.
    • Za tydzień 20 kwietnia w Wieczerniku w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Kiermasz Rękodzieła połączony z Kiermaszem ciast. Prosimy o upieczenie ciast i dostarczenie do Wieczernika.