piątek, 18 marca 2016

ogłoszenia 2016.03.20 Niedziela Palmowa

• Ogłoszenia 2016.03.20 Niedziela Palmowa
    • Dziś w niedzielę Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Okazja do spowiedzi do Wielkiej Środy włącznie rano 7.00 -8.00 i po południu od g. 18.00 do 19.00.

• Program TRIDUUM SACRUM
      Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00
      Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00
      Wigilia Paschalna w sobotę o godzinie 19.00. Przynosimy świece.
      Msza święta z procesja rezurekcyjną w niedzielę o godzinie 6.00, później Msze święte według grafiku niedzielnego od godz. 8.30.

• W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na Jutrznię modlitwę poranną o 9.00
    • W Wielki Piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej - o godzinie 17.00.
    • Poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się w godzinach od 7.30 do 17.30, w tych godzinach również ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
    • Przypominamy, że kancelaria parafialna w Triduum Paschalne jest nieczynna. Prosimy o załatwienie wszelkich koniecznych formalności do środy włącznie.
    • Dziękujemy za dary przygotowane dla rodzin w potrzebie i rozwiezienie do rodzin.
    • Zapraszamy do Wieczernika na Kiermasz Rękodzieła w godz. 9.00 – 15.00 i do udziału w kiermaszu ciast. Dochód ze sprzedaży ciast przeznaczany jest na rzecz dzieł Caritas Parafialnej. W Wieczerniku rozprowadzane są paschaliki, świece miłosierdzia.
    • Dziś ostatnie Gorzkie Żale o 17.00.
    • Dzisiaj przed kościołem chórzyści rozprowadzają palmy. Dochód przeznaczony zostanie na działalność chóru oraz wyjazdy wakacyjne ubogiej młodzieży.
    • Również dzisiaj podczas Mszy św. o g. 18.00 oraz w Wielki Piątek podczas Liturgii o g. 18.00 połączone chóry AVE i OKTAWIAN z solistami Bogdanem Śliwą, Jerzym Sznajderem oraz Bartłomiejem Włodkowskim wykonają "Pasję" autorstwa salezjańskiego kompozytora ks. prof. Piotra Brzyskiego.
    • W wielkopiątkowym wydaniu Teleexpressu będzie można usłyszeć pieśń pasyjną w wykonaniu naszego chóru Ave.