sobota, 15 lipca 2017

ogłoszenia 2017.07.16 XV niedziela zwykła

• Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.
    • Z miesiącem lipcem zaczął obowiązywać wakacyjny grafik duszpasterski. W niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1300, w dni powszednie nie będzie Mszy świętych o g. 700. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w g. 1600 – 1730.
    • Za tydzień będziemy gościć z kazaniami ks. Marcina Iżyckiego dawnego dyrektora dzieł misyjnych w naszej diecezji. Od tego roku rozpoczyna pracę z Caritas Polska jako jej nowy dyrektor, powołany na to stanowisko przez Konferencję Episkopatu Polski.
    • Pielgrzymka do Gietrzwałdu (w 140 rocznicę objawień Matki Bożej), Muzeum Mazurka Dąbrowskiego w Będominie (220 rocznica powstania pieśni i 90  rocznica ustanowienia hymnu narodowego) oraz Gdańska 4-5.11.2017 rKoszt 250 zł (wliczone opłaty za wstępy i przewodnika).
    • Wyjazd na Musical o Janie Pawle II p.t. "Karol" do Łodzi, połączony z nawiedzeniem sanktuarium św. Antoniego Padewskiego (miejsce związane również z Rafałem Kalinowskim, którego wspomnienie obchodzimy w tym roku) oraz zwiedzaniem miasta 20-21.10.2017 r. Koszt ok. 200 zł (przejazd autokarem, nocleg, obiadokolacja, śniadanie, zwiedzanie) + bilet na spektakl ok. 100 zł.