sobota, 29 lipca 2017

ogłoszenia 2017.07.30 XVII niedziela zwykła

  • Dziś o 19.30 Msza za Ojczyznę.  Po Mszy Świętej prelekcja zatytułowana "Jedwabne, walka o pamięć", na którą złożą się: świadectwo Ks. Edwarda Orłowskiego, byłego Proboszcza Parafii Jedwane, oraz świadectwo Tadeusza Mocarskiego, autora najnowszej książki "O Jedwabne, Jedwabne".
  • Wakacyjny grafik duszpasterski. W niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1300, w dni powszednie nie będzie Mszy świętych o g. 700. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w g. 1600 do 1730.
  • W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca sierpnia. I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy Wspólnoty Modlitewnej do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.00.
  • I piątek wizyta u chorych od godziny 9.00. Spowiedź od 16.30. Msze św. o godz. 16.30 i 18.00. 
  • I sobota miesiąca Msza św. wynagradzająca o godz. 16.30. Różaniec o 17.15.
  • Za tydzień w niedzielę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. Będziemy w tę niedzielę gościć z kazaniami ks. Grzegorza Mioduchowskiego proboszcza z Nadmy. Taca na budowę kościoła w Nadmie.
  • Sierpień to czas pielgrzymek, które zdążają na Jasną Górę, na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia i na święto Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia.  Z Warszawy 5 sierpnia wychodzi z Kościoła Świętej Anny Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna.
  • 6 sierpnia, wyrusza pielgrzymka paulińska Warszawska Pielgrzymka Piesza, która rozpoczyna pątniczy szlak w kościele Świętego Ducha.
  • Do Pani Jasnogórskiej wyrusza również nasza, diecezjalna Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin, która rozpoczyna się 5 sierpnia Mszą Święta o godz. 7:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. 
  • Zmarła nasza parafianka śp. Kinga Drożdżyk.  Msza św. pogrzebowa  w naszym kościele we wtorek o godz. 1200.  Jak ogłaszaliśmy w na przełomie czerwca i lipca pomocą w leczeniu miała być operacja w Niemczech.  Niestety choroba postąpiła bardzo szybko, uniemożliwiając operację. Za okazaną życzliwość, współczucie,  modlitwę  i złożone ofiary na leczenie serdecznie dziękujemy.  Parafialny Zespół Caritas skieruje zebrane fundusze na wsparcie dla rodziny pani Kingi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz