niedziela, 6 sierpnia 2017

ogłoszenia 2017.08.06

• Święto Przemienienia Pańskiego

• Dziś gościmy z kazaniami ks. Grzegorza Mioduchowskiego proboszcza z Nadmy. Taca na budowę kościoła w Nadmie.
    • Wakacyjny grafik duszpasterski. W niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1300, w dni powszednie nie będzie Mszy świętych o g. 700. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w g. 1600 do 1730.
    • Za tydzień z kazaniami będzie u nas ks. Marek Jaśkowski, po Mszy św. będzie okazja wesprzeć jego parafię na Syberii.
    • Za tydzień przypada 13 dzień miesiąca sierpnia. W roku jubileuszu objawień Matki Bożej Fatimskiej przypominamy orędzie Matki Bożej z jakim Maryja zwróciła się do świata za pośrednictwem dzieci z Fatimy. Wieczorem po Mszy św. różaniec i procesja fatimska.
    • Sierpień to czas pielgrzymek, włączmy się duchowo w pielgrzymowanie naszych braci i sióstr.
    • 16 września - Pielgrzymka do Bydgoszczy i Włocławka " Śladami BŁ. Księdza Jerzego Popiełuszki. Cena 80 zł.
    • 14 października - Pielgrzymka do sanktuariów Podlasia ; Nowa Osuchowa  i Płonka Kościelna oraz do Białegostoku. Cena 50 zł.
    • Wyjazd na Musical o Janie Pawle II p.t. "Karol" do Łodzi, połączony z nawiedzeniem sanktuarium św. Antoniego Padewskiego (miejsce związane również z Rafałem Kalinowskim, którego wspomnienie obchodzimy w tym roku) oraz zwiedzaniem miasta 20-21.10.2017 r. Koszt ok. 200 zł (przejazd autokarem, nocleg, obiadokolacja, śniadanie, zwiedzanie) + bilet na spektakl ok. 100 zł.
    • Pielgrzymka do Gietrzwałdu (w 140 rocznicę objawień Matki Bożej), Muzeum Mazurka Dąbrowskiego w Będominie (220 rocznica powstania pieśni i 90  rocznica ustanowienia hymnu narodowego) oraz Gdańska 4-5.11.2017 r. Koszt 250 zł (wliczone opłaty za wstępy i przewodnika).