niedziela, 15 kwietnia 2018

Ogłoszenia III Niedziela Wielkanocna 2018.04.15

·       W minionym tygodniu gościliśmy Maryję w Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację spotkania z Maryją: tym, którzy włączyli się w duchowe przygotowania, pomagali w przygotowaniu kościoła, przywieźli podstawę pod obraz, ustroili teren kościelny kwiatami i dekoracjami, przywitali Maryję, trwali na modlitwie zwłaszcza w nocnych czuwaniach,  chórowi i służbie liturgicznej za oprawę liturgiczną. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
·       Od dziś adoracja Najświętszego Sakramentu w starym kościele od 8.00 do 12.45.
·       Dziś o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z grupy młodszej.
·       Dziś po Mszy wieczornej spotkanie wspólnoty papieskiej.
·       Dziś ministranci i rodzice zapraszają do kawiarenki św. Stanisława Kostki na pyszne ciastka, kawę i herbatę.
·       Dziś 15 kwietnia 2018 po raz trzynasty ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez Diecezję Warszawsko-Praską i Archidiecezję Warszawską. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi. Po Eucharystiach sprawowanych o godz. 11.00 w warszawskich katedrach przejdziemy na Plac Zamkowy, z którego o godz. 12.40 wyruszymy w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu.
·       Wspólnota Rodzin zaprasza na spotkanie w poniedziałek 16 kwietnia o 19.00. Tematem spotkania jest rozważanie ósmego przykazania Dekalogu.
        We wtorek 17 kwietnia o godz. 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii św.
·       21 kwietnia (sobota) w godz. 10-13 w  naszej Parafii NNMP przy ul Klasyków 21/23, odbędzie się zbiórka nowych i używanych rowerów ( hulajnóg, deskorolek, rolek) dla ok 40 dzieci i młodzieży - repatriantów z Kazachstanu, wieku od 10 do 17 lat, obecnie mieszkają  w Domu Polonii w Pułtusku. Więcej szczegółów, u koordynatora  akcji p. Krzysztofa tel. 660 732 535. W UBIEGŁYM ROKU ZEBRALIŚMY 45 ROWERÓW, KTÓRE SPRAWIŁY WIELKĄ FRAJDĘ I RADOŚĆ DZIECIAKOM.
·       W ramach uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę , zapraszamy na spotkanie ze znaną pisarką Barbara Wachowicz, autorką felietonów i książek o wielkich Polakach. Opowieść zatytułowana „Kto Cię kochał będzie Polsko” odbędzie się w niedzielę, 22 kwietnia o 16.00, w  Wieczerniku.
·       Są wolne miejsca na wyjazd służby liturgicznej.  Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii do udziału w tym wyjeździe. Termin 25.06 - 1.07.2018 r. W programie między innymi odwiedziny Wrocławia, Gór Stołowych, Pragi Czeskiej. Koszt wyjazdu ok. 1200 zł (przy ok. 40 osobach).
·       ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKI PARAFIALNE:   SZLAKIEM PAPIESKIM w 40 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Termin 9-10 czerwca 2018 r. Koszt wyjazdu: 275 zł. Zaliczka przy zapisie min 100zł lub wpłata całości. PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW POLSKI POŁUDNIOWO-ZACHODNIEJ ORAZ SAKSONII I PRAGI CZESKIEJ. Termin 9-14 października 2018 r. Koszt: 1100 zł + 175 euro (wpłata przy zapisie 300 zł + 50 euro, do końca maja 300 zł + 100 euro, pozostała kwota - do końca sierpnia).  Zapisy oraz wpłaty można dokonywać u Pań: Mroszkiewicz Izabelli, Drozdowskiej Majki, Włoch Jolanty.
·       Najnowszy numer głosu parafii zawiera Ewangelię niedzielną, tekst ogłoszeń, artykuł o tygodniu biblijnym, który właśnie dzisiejszą niedzielą się rozpoczyna. Zachęcamy do lektury.