czwartek, 5 kwietnia 2018

OGŁOSZENIA 2018.04.08 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

·     Ogłoszenia Niedziela Miłosierdzia 2018.04.08

·       Dziś przypada zakończenie Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy na modlitwę do kościoła dziś o 1500 na Godzinę Miłosierdzia. Dzisiejsza taca na dzieła charytatywne Caritas Diecezji Warszawsko Praskiej.
·       We środę przeżywaliśmy uroczystość bierzmowania młodzieży naszej parafii. Sakramentu udzielił ksiądz biskup Romuald Kamiński. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach do uroczystości, animatorom, służbie liturgicznej naszemu parafialnemu chórowi.
·       Spotkanie członków Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 1900.
·       Do naszej parafii 11 kwietnia przybędzie Maryja w Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bezpośrednie przygotowanie do Nawiedzenia rozpoczniemy w niedzielę Miłosierdzia 8 kwietnia.
·       Program przygotowań:
o   Niedziela 8 kwietnia
o   - do południa w niedzielę kazania głosi ks. Grzegorz Walkiewicz.
o   - wieczorem po Mszy św. o godz. 1800 Różaniec Nawiedzenia.
o   Poniedziałek 9 kwietnia: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego
o   - Msze św. o godz. 700, 900, 1630 i 1800.
o   - Na Mszach św. o godz. 900, 1630 i 1800 - Uroczyste rozpoczęcie Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
o   - O godz. 2000 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o Apelem Jasnogórskim, zapraszamy wszystkich zwłaszcza młodzież.
o   Wtorek 10 kwietnia
o   - Msza św. z nauką o godz. 1800,
o   - O 2000 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim, zapraszamy wszystkich zwłaszcza młodzież.

·       Program naszego spotkania z Maryją
       Rozpoczniemy 11 kwietnia
o   - o godz. 1800 nabożeństwem oczekiwania.

o   - o godz. 1830 powitanie obrazu w bramie.

o   - o godz. 1900 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Marka Solarczyka.

o   - o godz. 2100 Apel Jasnogórski, a po Apelu czuwanie młodzieży, rozpoczyna się czuwanie według Ślubów Jasnogórskich

o   - o godz. 2300  Msza w intencji powołań

o   - 12 kwietnia od godz. 0000  do 700 czuwanie nocne odmawiamy modlitwy różańcowe co półtorej godziny.

o   - o godz.   530 Droga krzyżowa połączona z adoracją krzyża

o   - o godz.   630 Godzinki

o   - o godz.   700  Msza św.

o   - o godz. 1000  Msza św. w intencji chorych

o   - o godz. 1200  Msza św. w intencji kobiet w stanie błogosławionym i  małych dzieci

o   - o godz. 1500  Koronka do Bożego Miłosierdzia

o   - o godz. 1545  Czuwanie dzieci szkolnych

o   - o godz. 1630   Nieszpory

o   - o godz. 1700   Msza św. dziękczynna na zakończenie nawiedzenia

o   - o godz. 1800  Odnowienie ślubów Jasnogórskich
·       Czuwanie będzie połączone z odmawianiem modlitwy różańcowej, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.

·       ZAPROSZENIE
15 kwietnia 2018 po raz trzynasty ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez Diecezję Warszawsko-Praską i Archidiecezję Warszawską. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, szczególne zaproszenie kierujemy do rodzin z dziećmi.
Wydarzenie to jest przypomnieniem o potrzebie troski o życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Hasłem tegorocznego Marszu są słowa „Jestem za życiem! #adOPCJA”.
Marsz Świętości Życia poprzedzą Msze święte o godz. 11.00: w bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Florianna Męczennika pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego oraz w Archikatedrze św. Jana pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
Po Eucharystii przejdziemy na Plac Zamkowy, z którego o godz. 12.40 wyruszymy w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, pod którą o godz. 13.00 nastąpi zakończenie Marszu.
W ramach akcji ,,Pielucha dla malucha” pod katedrą warszawsko-praską od 10.30 będzie trwała zbiórka pampersów, mleka, artykułów pielęgnacyjnych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce, prowadzonego przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej