sobota, 13 kwietnia 2019

ogłoszenia 2019.04.14 Niedziela Palmowa

Ogłoszenia Niedziela Palmowa 2019.04.14
  1. Dziś w niedzielę Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
  2.  Okazja do spowiedzi do Wielkiej Środy włącznie rano 700 - 800 i po południu od g. 1730 do 1900.
  3. Program TRIDUUM SACRUM
    Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800
    Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 1800
    Wigilia Paschalna w sobotę o godzinie 2000. /Przynosimy świece/.
    Msza święta z procesja rezurekcyjną o godzinie 600, później Msze święte według grafiku niedzielnego od godz. 830.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek po liturgii do godz. 2400. W Wielki Piątek od 730 do 1800, a po Liturgii Męki Pańskiej do 2400, o 2100 czuwanie młodzieży. W Wielką Sobotę od 730 do 2000. Lista dyżurów adoracji na stoliku z gazetami.
  5. W Wielki Piątek zapraszamy na Jutrznię o 900, a o o godzinie 1700 na Drogę Krzyżową. Taca na Liturgii Męki Pańskiej na renowację Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  6. Post paschalny obowiązuje w Wielki Piątek, Kościół zachęca do przedłużenia tego postu na Wielką Sobotę do czasu rozpoczęcia Wigilii Paschalnej
  7. Poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę odbywa się w godzinach od 730 do 1730, w tych godzinach również ministranci będą rozprowadzać wodę święconą.
  8. W Wielką Sobotę członkowie wspólnot parafialnych przeprowadzą akcję ewangelizacyjną, przypominającą, że Parafia jest rodziną a Kościół jest naszym domem.
  9. Kancelaria parafialna w Triduum Paschalne będzie nieczynna. Prosimy o załatwienie wszelkich koniecznych formalności do środy włącznie.
  10. Dziękujemy za hojne dary na rzecz rodzin wielodzietnych i ubogich, za pomoc przy pakowaniu darów i rozweniu paczek. Dotarliśmy z pomocą do około 50 rodzin.
  11. Zespół Caritas rozprowadza po Mszach św. świece w pomieszczeniu pod chórem.
  12. Dziś w Wieczerniku w godz. 9.00- 15.00 odbywa się Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła oraz z Kiermasz Ciast. Dochód na dzieła charytatywne w parafii.
  13. S. Danuta zaprasza dziewczęta do sypania kwiatków podczas procesji rezurekcyjnej o 600 rano. Próby sypania dziś po Mszy św. o 1000, w Wielki Czwartek i w Wielką Sobotę o 1730.
  14. Dzisiaj po Mszy św. Wieczornej spotkanie Wspólnoty Papieskiej.
  15. Dzisiaj przed kościołem chórzyści rozprowadzają palmy. Dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru i koncerty w naszej parafii.
  16. W wielkopiątkowym wydaniu "Teleexpressu" będzie można usłyszeć pieśń pasyjną w wykonaniu naszego chóru AVE.
  17. Z okazji jubileuszu 70-lecia erygowania naszej parafii razem z Fundacją Ave przygotowujemy plenerową wystawę archiwalnych zdjęć dotyczących historii naszej wspólnoty. Gorąco prosimy o udostępnienie fotografii dokumentujących duszpasterstwo naszej parafii, zwłaszcza z dawnych lat: pierwszych komunii, procesji Bożego Ciała, ślubów, pogrzebów, chrztów, peregrynacji, pielgrzymek, wizytacji biskupich, koncertów i innych wydarzeń. Zdjęć nie zabieramy - zostaną zeskanowane i oddane właścicielom. Można je zostawiać w zakrystii, prosimy o dołączanie numeru telefonu kontaktowego.