sobota, 6 kwietnia 2019

ogłoszenia 2019.04.07 V niedziela Wielkiego Postu

 • Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje Wielkopostne, będą one trwały od 7 do 10 kwietnia. Rozważania rekolekcyjne głosi ks. Pedro Guzman prefekt Seminarium Redemptoris Mater
 • Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej o godz. 1530.
 • We czwartek 11 kwietnia o godz. 18.00 ks. biskup Romuald Kamiński udzieli starszej grupie młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Bardzo ważnym znakiem jest obecność nas dorosłych w tym wydarzeniu, a zwłaszcza obecność rodziców i rodzeństwa.
 • Z racji na uroczystość bierzmowania czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od Mszy porannej do godz. 17.00. Nie będzie adoracji po Mszy św. wieczornej.
 • W piątek po rekolekcjach 12 kwietnia sprawowana będzie jedna wspólna Droga Krzyżowa po terenie kościelnym o godz. 1900 . Nie będzie innych dróg krzyżowych zapraszamy zatem wszystkich na wspólną modlitwę.
 • Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele o g. 1700.
 • Wielkopostna wizyta u chorych w piątek 12 kwietnia od g. 900.
 • Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych do końca rekolekcji 10 kwietnia. Dary przynosimy do przedsionka kościoła. Pakowanie darów odbędzie się we środę 10 kwietnia po Mszy św. 18.00 i zakończeniu rekolekcji. Rozwożenie paczek do potrzebujących odbędzie się w sobotę 13 kwietnia od godz. 9.00. Zapraszamy wszystkich do pomocy w pakowaniu i rozwożeniu paczek.
 • Zachęcamy do odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas.
 • Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wielkanocny, nabywając je wspieramy dzieła charytatywne.
 • Za tydzień w Niedzielę Palmową 14 kwietnia od godz. 9.00 do 15.00 w Wieczerniku odbędą się Kiermasze Ciast i Rękodzieła. Prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie ich do Wieczernika, dochód z ciast na dzieła charytatywne.
 • W przyszłą niedzielę chórzyści będą rozprowadzali przed kościołem palmy. Dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru, koncerty w naszej parafii oraz wakacyjne wyjazdy młodzieży.
 • Z okazji jubileuszu 70-lecia naszej parafii razem z Fundacją Ave przygotowujemy plenerową wystawę archiwalnych zdjęć dotyczących historii naszej wspólnoty. Gorąco prosimy o udostępnienie fotografii dokumentujących duszpasterstwo naszej parafii, zwłaszcza z dawnych lat: pierwszych komunii, procesji Bożego Ciała, ślubów, pogrzebów, chrztów, peregrynacji, pielgrzymek, wizytacji biskupich, koncertów i innych wydarzeń. Zdjęć nie zabieramy - zostaną zeskanowane i oddane właścicielom. Można je zostawiać w zakrystii, prosimy o dołączanie numeru telefonu kontaktowego.
 • W ramach spacerów po Warszawie i okolicach zapraszamy w sobotę 25.05 na wyjazd do Lasek, Palmir, Modlina i Czerwińska nad Wisłą. Koszt 75 zł (przy co najmniej 30 osobach), w tym opłata za zwiedzanie twierdzy Modlin z przewodnikiem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz