piątek, 22 marca 2019

ogłoszenia 2019.03.24 III niedziela Wielkiego Postu

 • Rekolekcje szkolne rozpoczną się w poniedziałek 1 kwietnia i będą trwać aż do piątku 5 kwietnia. Rodziców prosimy by wsparli dzieci w czasie rekolekcji.
 • Rekolekcje parafialne odbędą się w piątym tygodniu Wielkiego Postu od 7 do 10 kwietnia.
 • W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1700 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież.
 • Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele o g. 1700.
 • Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy starszej o godz. 1530
 • Młodzież oazowa i rodzice zapraszają dziś na herbatę, kawę, ciastko i dobre rozmowy do Wieczernika od 9.00 do 15.00.
 • Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży w naszej parafii, odbywają się one w poniedziałki i czwartki o godz. 2000 w Wieczerniku. Zapraszamy wszystkich poszukujących sensu życia, wiary i wspólnoty.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od Mszy św. o 700 do godz. 2000.
 • Jutro 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Zapraszamy do udziału w dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, to dzieło jest zrodziło się jako z Jasnogórskich Ślubów Narodu, w których nasi przodkowie przyrzekali chronić życia od poczęcia. Będzie możliwość rozpoczęcia dzieła Duchowej Adopcji jutro na każdej Mszy św. oraz w przyszłą niedzielę.
 • Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych od niedzieli 31 marca do końca rekolekcji 10 kwietnia.
 • Zachęcamy do odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas.
 • W sobotę 30 marca o godz. 16.00 przejdziemy Drogą krzyżową - do granic parafii z Dąbrówki od Domu Zgromadzenia Księży Sercanów, ul. Modlińska 328 do naszego kościoła ulicami Modlińska, Prząśniczek, Czeremchową, Mehoffera, Czarodzieja, Klasyków. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, zwłaszcza mieszkających na tym terenie do wspólnej modlitwy, przygotowującej nas do jubileuszu 70-lecia parafii.
  Więcej informacji na plakacie i folderkach.
 • We wtorek 2 kwietnia przypada 14 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II i spotkanie w Wieczerniku.
 • Za tydzień w niedzielę Fundacja Boży dar im. św. Maksymiliana Kolbego działająca przy Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, będzie zbierała na operację Konrada lat 13. Po wybuchu pieca został on poparzony na całym ciele. Poparzenie III stopnia. Potrzebny jest przeszczep skóry, Konrad wymaga rehabilitacji i stałej opieki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz