sobota, 2 marca 2019

ogłoszenia 2019.03.03 VIII niedziela zwykła

 • Jezus mówi dziś: Jesteś dla mnie ważny!!! Zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Pierwsza katecheza w niedzielę 3 marca po Mszy św. o godz. 1900. Katechezy będą odbywać się w poniedziałki i czwartki o godz. 2000 w Wieczerniku. Jeśli chcesz doświadczyć mocy Ducha Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Przyjdź! Przyprowadź ze sobą inne osoby!!!
 • We środę 6 marca rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte we Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o 700, 900, 1630, 1800 i 1930.
 • We Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, w piątki i dni postu ścisłego. W uzasadnionych przypadkach, jeśli nie możemy zachować wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podejmujemy inne formy pokuty.
 • Kancelaria parafialna nie będzie czynna we Środę Popielcową.
 • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od Mszy św. o 700 do godz. 2000. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca marca. Po Mszy św. wieczornej będzie prowadzona wspólna adoracja - Wieczór Uwielbienia prowadzony przez młodzież oazową i Domowy Kościół. Zapraszamy na wspólną modlitwę, a następnie na katechezę do Wieczernika.
 • W piątki Wielkiego Postu będą sprawowane Drogi Krzyżowe w następującym porządku: o 1630 prowadzona przez dzieci, o 1700 przez wspólnoty, a o 1900 prowadzona przez młodzież.
 • Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele o godz. 1700.
 • Dziś spotkanie kandydatów do bierzmowania grupy młodszej o godz. 1630 w Wieczerniku. Za tydzień 10 marca o 1530 spotkanie grupy starszej.
 • Spotkanie Wspólnoty Rodzin 4 marca o godz. 1900. Temat spotkania „Rodziny umocnione Duchem Świętym w Sakramencie Bierzmowania wezwane są do misji".
 • Wielkopostny dzień skupienia dla członków wspólnot parafialnych i rady duszpasterskiej w sobotę 9 marca od 1500 do 1900. Serdecznie zapraszamy>
 • W niedzielę 10 marca 2019 roku o g. 19 w sali teatralnej kościoła św. Jakuba na Tarchominie odbędzie się promocja książki o historii tego najstarszego kościoła Warszawy autorstwa Bartłomieja Włodkowskiego i Anety Bojanowskiej.  W programie m.in. koncert piosenek o Warszawie w wykonaniu chóru Jubilus. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatny egzemplarz książki. Wstęp wolny. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz