sobota, 26 października 2019

ogłoszenia 2019.10.27 XXX niedziela zwykła

Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Odpowiadamy na wezwanie św. Jana Pawła II o nową ewangelizację Europy i świata. W obliczu sekularyzacji, utraty poczucia Boga, obojętności na wiarę i wrogość wobec Kościoła i jego nauczania: trzeba tworzyć wspólnoty żywej wiary, oparte o Słowo Boże i naukę Kościoła. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o g. 2000 w Wieczerniku. W tym tygodniu katecheza odbędzie się tylko w poniedziałek.

Jutro święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W tym tygodniu w piątek 1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 700, 830, 1000, 1130, 1300 i 1800. Na cmentarzu tarchomińskim Msza św. o godz. 1300 z procesją wypominkową za zmarłych. W ten piątek nie ma postu.

2 listopada w sobotę obchodzi Kościół Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele o 700, 900, 1600 i 1800. Po Mszach św. o godz. 900 i 1800 nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 1600 różaniec I sobotni.

1 listopada przypada również I piątek miesiąca. Spowiedź na Mszach św. Wizyta u chorych w następny piątek 8 listopada od godz. 900.

Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych odmówioną choćby w myśli.

We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych możemy zyskać odpust dla dusz w czyśćcu cierpiących nawiedzając kościół, odmawiając Ojcze nasz i wyznanie wiary.

W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do Mszy św. zbiorowej sprawowanej codziennie przez cały listopad o godz. 1800 a w niedziele o 700 rano oraz do wypominek jednorazowych i rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130. 1 listopada będziemy też dokonywać zapisów na cmentarzu w alejce w pobliżu kaplicy cmentarnej.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 12 listopada o godz. 1900.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 7 listopada o g. 1900.

Dzisiaj kończy się akcja charytatywna „Tornister misyjny” dziękujemy za dary dla dzieci z Afryki.

Dziś przed naszym kościołem odbywa się zbiórka na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Tarchomińskim, organizowana przez Parafię św. Jakuba, Stowarzyszenie Razem dla Białołęki oraz Fundację Ave.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz