sobota, 2 listopada 2019

ogłoszenia 2019.11.03 XXXI niedziela zwykła

Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Odpowiadamy na wezwanie św. Jana Pawła II o nową ewangelizację Europy i świata. W obliczu sekularyzacji, utraty poczucia Boga, obojętności na wiarę i wrogość wobec Kościoła i jego nauczania: trzeba tworzyć wspólnoty żywej wiary, oparte o Słowo Boże i naukę Kościoła. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o g. 2000 w Wieczerniku.

Dziś przypada 9 rocznica śmierci ks. Pawła Cymermana.

Do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych odmówioną choćby w myśli.

W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek  rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130.

Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 6 listopada o godz. 19.00.

Listopadowa wizyta u chorych w piątek 8 listopada od godz. 9.00.

W piątek 8 XI po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Uwielbienia.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 7 listopada o g. 1900.

Za tydzień zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.

Za tydzień będziemy gościli ks. Grzegorza Mioduchowskiego. Taca na budowę Kościoła w Nadmie gdzie ks. Grzegorz jest proboszczem.

W poniedziałek 11 listopada będziemy obchodzili Święto Niepodległości. Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych o godz. 1800, następnie koncert i Apel Poległych.

Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek 12 listopada o godz. 1900.

W ramach przygotowania do beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego Wspólnota Papieska zaprasza 14-15.03.2020 r. na pielgrzymkę śladami Prymasa Tysiąclecia. W programie nawiedzenie: Zuzeli, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki, Rywałdu, a także Sanktuarium Maryi - Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu oraz sanktuarium Maryjnego w Skępem. Koszt 270 zł, zapisy z wpłatą zaliczki 100 zł.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Wstępny termin 17-29.09.2020 r. Cena pielgrzymki 13 dni: 1550 USD. Zaliczka przy zapisie 400$ lub 1500 zł.