piątek, 29 listopada 2019

ogłoszenia 2019.12.01 I niedziela Adwentu

Z radością powiadamiamy, że nasz parafianin Wojciech Wlazło przyjął święcenia diakonatu 23 listopada 2019 r. w Diecezji Pula w Chorwacji.

Dziś rozpoczynamy Adwent i Nowy Rok liturgiczny poświęcony tajemnicy Eucharystii. Rekolekcje adwentowe od 19 do 22 grudnia.

Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty rozpoczynać się będą o g. 630 rano.

Spotkania Wspólnoty Rodzin w poniedziałek, 2 grudnia., po Mszy świętej o godzinie 1800.

Spotkanie PZ Caritas we wtorek 3 grudnia godz. 1900.

Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we środę 4 grudnia godz. 1900.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek adwentu od porannej Mszy św. do godz. 1800.
I piątek miesiąca grudnia, wizyta u chorych od godz. 900. Msze św. o godz. 700, 1630 i 1800. Spowiedź od godz. 1600.

W przyszłą niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Będzie to również 11 rocznica poświęcenia kościoła; O godz. 1300 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna w intencji budowniczych i ofiarodawców budowy świątyni. Po Mszy św. o godz. 1400 agapa i jednocześnie Wigilia dla wspólnot i osób samotnych. Proszę o upieczenie ciast i przygotowanie potraw.

Za tydzień w niedzielę 8 grudnia wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 1000 SP 110 i 257 a o 1130 pozostałe szkoły.

Zachęcamy do udziału w adwentowych akcjach charytatywnych: Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom; oraz paczki świąteczne z darów składanych w przedsionku kościoła do środy 18 grudnia przynosimy środki czystości oraz żywność: mąka, kasze, makarony, cukier, konserwy i słodycze.

Dziś w Wieczerniku od 900 do 1500 odbywa się Kiermasz Rękodzieła i Ciast. Będziemy tam mogli nabyć piękne rzeczy pod choinkę, kalendarz Rycerski, a także pyszne domowe ciasta. Dochód z Kiermaszu Ciast będzie przeznaczone na dzieła charytatywne w naszej parafii. Będzie można też nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki. Zapraszamy!

Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego naszej Diecezji zapraszają na spektakl pt.: „Opowieść wigilijna.” Jako parafia jesteśmy zaproszeni na 15 grudnia g. 18.30.

Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Z tej racji w czasie kolędy spowiedź w tygodniu przed wieczornymi Mszami o 1740, a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych 730830, oraz w soboty po Mszy św. wieczornej 1900 – 2000. Program wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu w zakładce wizyta duszpasterska.


Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na pokaz filmu „NIEPLANOWANE”, który odbędzie się w Kinie na BOKu przy ul. Van Gogha 1 w dniu 14 i 15 grudnia o godzinie 16:00. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów w kasach lub w internecie. Bilety dostępne w promocyjnej cenie. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz