poniedziałek, 9 grudnia 2019

ogłoszenia 2019.12.08 II niedziela adwentu - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP


Dziś w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przygotowując się do beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego przypominamy drugi z Jasnogórskich Ślubów Narodu: Matko Łaski Bożej! Przyrzekamy Ci strzec w każdej duszy polskiej daru łaski jako źródła Bożego Życia. Pragniemy, aby każdy z nas żył w łasce uświęcającej i był świątynią Boga; aby cały Naród żył bez grzechu ciężkiego; aby stał się Domem Bożym i Bramą Niebios dla pokoleń wędrujących poprzez polską ziemię – pod przewodem Kościoła katolickiego – do Ojczyzny wiecznej.

Lud mówi: Królowo Polski, przyrzekamy!

Dziś zbiórka do puszek na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

Dzisiaj wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 1000 SP 110 i 257 a o 1130 pozostałe szkoły.

Dziś o 1300 Msza św. dziękczynna w 11 rocznicę poświęcenia kościoła, po Mszy św. agapa i Wigilia dla wspólnot i osób samotnych

Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty o g. 630 rano.

Rekolekcje adwentowe od czwartku 19 grudnia do niedzieli 22 grudnia włącznie.

Adwentowa wizyta u chorych w piątek 20 grudnia od g. 930 prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w adwencie we czwartki od porannej Mszy św. do godz. 1800.

Zachęcamy do udziału w adwentowych akcjach charytatywnych:
- Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom;
- paczki świąteczne z darów składanych w przedsionku kościoła do środy 18 grudnia przynosimy środki czystości oraz żywność: mąka, kasze, makarony, cukier, konserwy i słodycze.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną. Wystawiony zostanie spektakl pt.: „Opowieść wigilijna.” Nasza parafia jest zaproszona na 15 grudnia g. 18.30.

W czasie wizyty duszpasterskiej spowiedź w tygodniu przed wieczornymi Mszami o 1740, a kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach porannych 730830, oraz w soboty po Mszy św. wieczornej 1900 – 2000. Program wizyty duszpasterskiej w zakładce wizyta duszpasterska.

Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na pokaz filmu „NIEPLANOWANE”, który odbędzie się w Kinie na BOKu przy ul. Van Gogha 1 w dniu 14 i 15 grudnia o godzinie 16:00. Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów w kasach lub w internecie. Bilety dostępne w promocyjnej cenie. Honorowana jest Karta Dużej Rodziny.

Wspólnota Domowego Kościoła przy naszej parafii zaprasza małżonków w piątek 13 grudnia br. na Mszę św. o godz. 18, a po niej na modlitwę uwielbienia i spotkanie poświęcone tematowi „Etapy wiary małżonków” zakończone kolacją. Indywidualne zaproszenia na stolikach z tyłu kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz