piątek, 29 listopada 2019

ogłoszenia 2019.11.10 XXXII niedziela zwykłą

• Dziś gościmy ks. Grzegorza Mioduchowskiego. Taca na budowę Kościoła w Nadmie gdzie ks. Grzegorz jest proboszczem.
  • Dziś zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  • Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Odpowiadamy na wezwanie św. Jana Pawła II o nową ewangelizację Europy i świata. W obliczu sekularyzacji, utraty poczucia Boga, obojętności na wiarę i wrogość wobec Kościoła i jego nauczania: trzeba tworzyć wspólnoty żywej wiary, oparte o Słowo Boże i naukę Kościoła. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o g. 2000 w Wieczerniku. W tym tygodniu tylko we czwartek.
  • W zakrystii po Mszach św. i w kancelarii można zgłaszać zmarłych do wypominek rocznych. Wypominki roczne są czytane przed Mszami św. o godz. 700, 830 i 1130.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek 12 listopada o godz. 1900.
  • Spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 17 listopada o godz. 16.30 w Wieczerniku.
  • Katecheza dla rodziców i chrzestnych przed chrztem we czwartek 21 listopada o g. 1900.
  • Za tydzień taca na nasze Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Jutro w poniedziałek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości Msze św. o godz. 700, 900 i 1800. Uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych o godz. 1800, następnie koncert i Apel Poległych i Agapa w Wieczerniku.
  • We środę 13 listopada o 19.00 spotkanie założycielskie Koła Stowarzyszenia Dużych Rodzin z terenu Białołęki.
  • W ramach przygotowania do beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego Wspólnota Papieska zaprasza 14-15.03.2020 r. na pielgrzymkę śladami Prymasa Tysiąclecia. W programie nawiedzenie: Zuzeli, Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki, Rywałdu, a także Sanktuarium Maryi - Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu oraz sanktuarium Maryjnego w Skępem. Koszt 270 zł, zapisy z wpłatą zaliczki 100 zł.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Wstępny termin ok. 17-29.09.2020 r. CENA PIELGRZYMKI 13 DNI1550 USD /płatne na miejscu/. Zaliczka przy zapisie 400$ lub 1500 zł.  Więcej informacji na ulotkach w zakrystii.