sobota, 20 marca 2021

ogłoszenia 2021.03.21 V Niedziela Wielkiego Postu

Dziś rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne dla wszystkich parafian. Serdecznie witamy ks. Michała Dziedzica, którego znamy z naszych misji parafialnych. Ks. Michał jest diecezjalnym duszpasterzem młodzieży, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Kurii DW-P, asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży i członkiem diecezjalnej Rady Duszpasterskiej. Program rekolekcji poniżej.

Dzisiaj o godz. 1530 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych ze szkół podstawowych nr. 367, Inspirację, Mentis, Nasza Szkoła i STO.

Jutro 22 marca modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II po Mszy św. wieczornej.

Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się przygotowując się do rozpoczęcia nowego cyklu Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca.

We czwartek po rekolekcjach przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 900, 1630 i 1800.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek od Mszy św. o 700 do godz. 2000.

W piątek po rekolekcjach 26 marca sprawowane będą dwie drogi krzyżowe o godz. 1630 dla najmłodszych oraz wspólna Droga Krzyżowa po terenie kościelnym o godz. 1900 . Nie będzie drogi krzyżowej o 1700.
Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Msze św z tej niedzieli w sobotę o godz. 1800, w niedzielę o godz. 700, 830, 1000, 1130,1300, 1530- dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej, 1800, 1930- za Ojczyznę.

Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym są odprawiane w niedziele o g. 1700.

Zbiórka żywności i artykułów gospodarstwa domowego dla rodzin wielodzietnych i ubogich oraz dla bezdomnych do końca rekolekcji 24 marca. Dary przynosimy do przedsionka kościoła. Pakowanie darów odbędzie się we środę po Mszy św. rekolekcyjnej o godz. 1800. Rozwożenie paczek do potrzebujących w sobotę 27 marca od godz. 900. Zapraszamy wszystkich do pomocy w pakowaniu i rozwożeniu paczek.

Zachęcamy do odpisania 1% podatku od dochodów na cele charytatywne Caritas, wpisując obok numeru KRS hasło Płudy wspieramy również działania Parafialnego Zespołu Caritas.

Zapisy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego z Wielkiego Czwartku na piątek i z Wielkiego Piątku na sobotę w księdze wyłożonej na stoliku z gazetami.

W przyszłą niedzielę chórzyści przed kościołem będą rozprowadzali palmy. Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru, organizację koncertów i warsztaty muzyczne.

Z racji na pandemię prosimy zakładać maseczki i zachować dystans pomiędzy obcymi osobami 1,5 m. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.