sobota, 27 marca 2021

Ogłoszenia 2021.03.28 r. Niedziela Palmowa

Dziś Niedziela Palmowa rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Msze św. o godz. 700, 830, 1000, 1130,1300, 1530- dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej, 1800, 1930- za Ojczyznę. Dziś chórzyści przed kościołem będą rozprowadzapalmy.

Ewentualny dochód zostanie przeznaczony na działalność chóru, organizację koncertów i warsztaty muzyczne.Dzisiaj o godz. 1530 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania grupy starszej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o g. 1700.

Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, tym którzy pakowali i rozwozili dary dla rodzin ubogich i wielodzietnych. 

Skarbonki od Juniora dla seniora przynosimy do Niedzieli Miłosierdzia 11 kwietnia.

Wskazania liturgiczno-duszpasterskie na czas Triduum Paschalnego w oparciu o dokument kurii Warszawsko Praskiej.

  Obowiązuje wciąż jest dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. mogą z niej skorzystać osoby chore i mające objawy infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.), a także te osoby, które mają uzasadnioną i poważną obawę przed zakażeniem. Nie dotyczy to jednak osób, które zwalniając się z Eucharystii, nie zwalniają się jednocześnie z innych niekoniecznych spotkań i zgromadzeń.

  Zgodnie ze wskazaniami służb sanitarnych wierni są zobowiązani do zakrywania maską ust i nosa oraz zachowywania odpowiedniego dystansu pomiędzy obcymi osobami 1,5 m, ograniczona jest też liczba uczestników liturgii wewnątrz świątyni 1 osoba na 20 m2. Obowiązek zakrywania maską ust i nosa dotyczy również koncelebransów i usługujących. Przy drzwiach są umieszczone płyny odkażace.

  Można uczestniczyć w liturgii na zewnątrz kościoła, na wolnym powietrzu. W tym przypadku również należy zachować odpowiednie zasady dystansu i maseczek.

  Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej: Z racji duszpasterskich, zezwala się na odprawienie dwóch Mszy św. pierwsza o godz. 16.00, a druga o godz. 18.00.  Adoracja Najświętszego Sakrament będzie trwała od godz. 20.00 do Liturgii Męki Pańskiej

            Wielki Piątek o godz. 9.00 Jutrznia

  Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00.

  W Wielki Piątek będą sprawowane dodatkowo nabożeństwa pasyjne:

  – godz. 15.00 Droga Krzyżowa wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna się również nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego

  o godz. 17.00 Droga Krzyżowa

   Gorzkie Żale, po Liturgii Męki Pańskiej.

  Po Nabożeństwie o godz. 15.00 a także po Gorzkich Żalach będzie udzielana dodatkowo Komunia św., w tym dniu możemy ją przyjąć tylko 1 raz.

  W Wielki Piątek obowiązuje post paschalny, ścisły dla osób od 18 do 60 roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 r. życia. Post ten można przedłużyć do Wigilii Paschalnej.

  W Wielki Piątek zbiórka ofiar na Boży Grób w Jerozolimie w trakcie nabożeństw i liturgii.

  Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej będzie trwała całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

  Wielka Sobota o godz. 9.00 Jutrznia. Tradycyjne błogosławienie pokarmów odbędzie się na placu przed kościołem. Będzie odbywać się co 15 minut, od godz. 7.30 do godz. 17.30 włącznie.

  Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20.00.

  Wigilia Paschalna dla Wspólnot Neokatechumenalnych g. 23.00

  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, procesja rezurekcyjna o godz. 6.00. Następne Msze św. od godz. 8.30.

  W związku z ograniczeniami, co do liczby wiernych uczestniczących w liturgii, w Niedzielę Zmartwychwstania, Poniedziałek Wielkanocny oraz w II Niedzielę Wielkanocną będzie zwiększona liczba Mszy św., dodatkowo o godz. 16.30 i 19.30.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz