czwartek, 29 lipca 2021

Ogłoszenia 2021.08.01 XVIII Niedziela zwykła

• Dziś przypada przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

• Dziś po Mszy św. zbiórka na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem, aby niedziela 25 lipca 2021 r. była Dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie. Bp Romuald Kamiński zadecydował, że w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia 2021 r.

• W poniedziałek 2 sierpnia udziela się odpustu zupełnego, zwanego „Porcjunkuli”, wiernym, którzy nawiedzą katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

• We wtorek 3 sierpnia przypada 120 rocznica urodzin Prymasa Wyszyńskiego. W tym samym dniu ks. Prałat obchodzi 63 rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.

W piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego i I piątek miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 17.00. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.

• I sobota miesiąca Msza św. wynagradzająca o 16.00, a po niej różaniec.

• W wakacje w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 1300. Msze św. w tygodniu o 700 i 1800. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godz. 1600 do 1730.

• Adoracje Najświętszego Sakramentu w okresie wakacyjnym we czwartki od 1500 do 1800.

• Zapraszamy do udziału w 310 Warszawskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę 6 -14 sierpnia. Wielu naszych parafian idzie w grupie 10 niebiesko białej.

• Natomiast Ks. biskup Romuald zaprasza do udziału w Warszawsko-Praskiej Pielgrzymce Pieszej, wyrusza ona z Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Hasłem przewodnim są słowa zaczerpnięte od Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Czas to miłość”. Wiemy, jak bardzo bliska mu była Matka Boża, zwłaszcza Ta w wizerunku Jasnogórskim. Chcemy więc potraktować nasze pielgrzymowanie jako duchowe przygotowanie do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

• Przypominamy o potrzebie zachowania ostrożności i zasad dystansu oraz maseczek w przestrzeni kościelnej.

• Mimo, że mamy gorące lato w przestrzeni kościoła prosimy o godny ubiór.

• Wszystkim rozpoczynającym wakacje oraz gościom życzymy udanego wypoczynku, pogłębienia relacji z Panem Bogiem i ludźmi.

• 3 września o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. rozpoczynająca diecezjalną nowennę przed beatyfikacją kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.

• Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie ul. Mehoffera 2 zatrudni panie do pracy w kuchni na pełny etat. Bliższe informacje pod nr telefonu: 511 489 824. CV prosimy wysyłać na e-mail: kontakt@wsddwp.edu.pl.